Nasłuch na pogotowie w Warszawiezello.com

Odsłuch radiowy na ŻYWO Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Kanał powstał w celu pokazania oraz uświadomienia jak ciężkim i pełnym poświęcenia zawodem jest Ratownik Medyczny
#pogotowie #sor #covid #menele #szpital #warszawa

7

Karetka krążyła 5 godzin między szpitalami. Kobieta zmarła na SOR-zermf24.pl

W internecie pojawiła się przerażająca relacja jednego z ratowników medycznych. Kobieta potrzebowała natychmiastowej pomocy, ale nie przyjęto jej ani w szpitalu w Sanoku, ani w Brzozowie na Podkarpaciu. Pacjentka była transportowana z jednej placówki do drugiej. Ostatecznie zmarła.
#pogotowie #szpital #koronawirus #sor #smierc #pacjent

12

"Gdyby nie to, że pracujemy non stop, już by to padło. To już jest medycyna wojenna"tvn24.pl

- Wie pan, kiedy ostatnio byłem w domu? W środę. Gdyby nie to, że pracujemy non stop, to już by to padło - mówi nam jeden z lekarzy w szpitalu w Pabianicach (woj. łódzkie). Kadra opowiada nam o przemęczeniu, braku środków i chaosie. - Czas na alarmowanie rządzących minął, teraz jesteśmy po prostu przerażeni - mówią nasi rozmówcy.
#polska #szpital #lekarz #sluzbazdrowia #zdrowie #koronawirus

11

Ewakuacja 180 pensjonariuszy DPS w Zielonej Górze z powodu ignorancji prezydenta, który wypisywał komentarze na temat "koronaściemy".newslubuski.pl

Można było uniknąć tej sytuacji.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak zwołała specjalną konferencję. - Mogliśmy uniknąć tej sytuacji. Mieliśmy tylko jednego zakażonego. Niestety pan prezydent, który odpowiada za Domu Kombatanta, lekceważył te informacje. Nie wiem, jak się dzisiaj pan prezydent czuje, który ogłaszał w tym czasie swoje sensacyjne komentarze na temat "koronaściemy" - podkreślała.

Kierownik oddziału zakaźnego szpitala w Zielonej Górze dr. Jacek Smykał zwrócił uwagę, że ewakuacja DPS oznacza, iż wszystkie łóżka "covidowe" w województwie lubuskim zostaną zajęte.

Ewakuacja Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze. Z placówki wywiezionych zostanie 180 osób. Akcję zarządził wojewoda lubuski. Największe problemy w miejskim DPS zaczęły się tydzień temu, gdy wybuchło w nim ognisko koronawirusa. Na niedzielę, 4 października, COVID-19 zakażonych jest ponad 40 pensjonariuszy (dwie osoby są hospitalizowane) oraz wielu pracowników.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślał, że koronawirus został przyniesiony przez personel. W piątek zareagował na sytuację i wysłał do Domu Kombatanta 12 żołnierzy. Ośmiu do pomocy w funkcjonowaniu placówki oraz czterech do pobierania wymazów. Polecił też prezydentowi Januszowi Kubickiemu, by zwiększył personel.

Wczoraj odbyło się pilne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkaniu analizowano wszystkie możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w DPS. Poważnie brano pod uwagę możliwość ewakuacji pensjonariuszy.

Dziś zapadła oficjalna decyzja. Wojewoda zarządził o ewakuacji zakażonych z Domu Kombatanta. Pensjonariusze mają trafić do m.in. do szpitala jednoimiennego w Gorzowie Wielkopolskim. Lecznica decyzją wojewody ma zabezpieczyć 70 łóżek dla pacjentów. Zarząd poinformował jednak, że obecnie jest w stanie przyjąć 30 osób, bo jest problem z kadra medyczną.

Ponadto pisma od wojewody wpłynęły do szpitala w Torzymiu. Służby wojewody poinformowało lecznicę, że powinni liczyć się z przyjęciem aż 95 pacjentów. Niebawem zapadnie decyzja czy seniorzy będą mogli trafić też do szpitala w Zielonej Górze.

Ze wstępnych informacji wynika, że w akcji ewakuacyjnej będzie brało udział około 200 strażaków i żołnierzy oraz duże siły policji. Pensjonariusze będą przewożeni karetkami pogotowia w około 30-minutowych odstępach. Na terenie DPS rozstawiono już kilka specjalnych namiotów.

Zdaniem dr. Jacka Smykała, ewakuacja "Domu Kombatanta" w Zielonej Górze oznacza, że wszystkie łóżka "covidowe" w województwie lubuskim zostaną zajęte.
#epidemia #koronawirus #sarscov2 #covid19 #lubuskie #zielonagora #pandemia #zdrowie #szpital

6

W szpitalach może zacząć brakować miejsc dla pacjentówwydarzenia.interia.pl

Pacjenci z Wrocławia są wożeni do Zielonej Góry, ponieważ już brakuje miejsc w szpitalu.
Skoro są płaskoziemcy, nie należy się dziwić koronasceptykom i antyszczepionkowcom.
#sarscov2 #koronawirus #szpital #zdrowie #polska #epidemia #pandemia

5