Słowacja jest za ZEROWĄ pomocą dla Ukrainy i przeciwko sankcjom wobec Rosjinczas.info

Premier Słowacji Robert Fico poinformował, że na szczycie unijnym w Brukseli poprze zerową pomoc wojskową dla broniącej się przed Rosją Ukrainy. Polityk sprzeciwia się także sankcjom wobec Federacji Rosyjskiej.

Premier Fico twierdzi, że konfliktu ukraińsko-rosyjskiego nie da się rozwiązać w sposób wojskowy, a Słowacja musi zadbać o własne bezpieczeństwo i uzbrojenie.

Ponadto szef słowackiego rządu stwierdził, że nie poprze nakładania sankcji na Federację Rosyjską, dopóki nie będzie miał pewności, na czym one mają dokładnie polegać i jakie będą ich konsekwencje.

Jednocześnie Fico zadeklarował, że Słowacja w dalszym ciągu będzie udzielała Ukraińcom pomocy humanitarnej.

Dodatkowo Fico sprzeciwia się przyjęciu Ukrainy do Unii Europejskiej w tym momencie, choć nie wyklucza, że będzie dla niej miejsce we Wspólnocie w przyszłości. Premier Słowacki jest natomiast całkowicie przeciwny przyjmowaniu Kijowa do struktur NATO.

http://nczas.info/2023/10/26/slowacja-jest-za-zerowa-pomoca-dla-ukrainy-i-przeciwko-sankcjom-wobec-rosji/

#slowacja #ukraina #rosja #sankcje #nato

13

Gazprom uzgodnił z Węgrami dostawy dodatkowych ilości gazu. Orbanowi znowu się oberwienczas.info

W nadchodzącym okresie jesienno-zimowym Węgry dostaną z Rosji dodatkowe ilości gazu, o czym poinformował szef Gazpromu Aleksiej Miller. Rosyjska gotowość specjalnie nie dziwi, bo mają w końcu spore zapasy tego surowca ze względu na zachodnie embargo, a dodatkowo osłabiają antyrosyjski front w UE.

Miller w wywiadzie na antenie Rosji 1 z Pawłem Zarubinem mówił, że są to „znaczące, dodatkowe wielkości kierowane na rynek węgierski”. W tym roku „dodatkowy wolumen wyniósł już 1,3 miliarda metrów sześciennych gazu” – dodał.

Na początku października węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó stwierdził, że kraj jest dobrze przygotowany na zimę, gdyż udało mu się utrzymać „zdroworozsądkową” współpracę z Rosją. Pochwalił się także, że wypełnienie węgierskich magazynów gazu znacznie przewyższa średnią w krajach europejskich.

Szijjártó zapewniał Moskwę, że planowana „dywersyfikacja dostaw gazu na Węgry” nie oznacza, że ​​Budapeszt planuje ograniczenie zakupów gazu z Rosji. Budapeszt, który zdecydował się dbać przede wszystkim o własne interesy, jest jednak za tą współpracę mocno krytykowany.

http://nczas.info/2023/10/22/gazprom-uzgodnil-z-wegrami-dostawy-dodatkowych-ilosci-gazu-orbanowi-znowu-sie-oberwie/

#gaz #rosja #wegry #gospodarka

10

Dlaczego Putin nie zabije Władimira Zełenskiego tak, jak zabił Prigożyna, zwłaszcza że Zełenski zdaje się latać lub podróżować po całej Europie, prosząc o pieniądze i robiąc przedstawienie? Czy byłoby to łatwe i dlaczego nie?

Zełenski nie tylko podróżuje po Europie, lecz także swobodnie przyjeżdża na front i ewidentnie czuje się tam dość bezpiecznie. Wystarczy przypomnieć sobie chociażby jego wizytę do Chersonia od razu po wycofaniu się (skądinąd bardzo dziwnym) stąd wojsk rosyjskich. Tak że to dobre pytanie, dlaczego wciąż nie został zabity. Być może dlatego, że Putin wcale nie ma zamiaru go zabijać. Zresztą Rosja od początku wojny nawet nie próbowała uderzać w ukraińskich przywódców wojskowych i politycznych, którzy powinni być celem ważnym i priorytetowym. Prawdopodobnie więc istnieją pewne układy i porozumienia, o których po prostu nie wiemy.

Rzecz w tym, że wojna opłaca się zarówno elitom rosyjskim, jak i ukraińskim, bo pozwala utrzymywać władzę i się bogacić. Właśnie dlatego była bezsensowna rzeź pod Bachmutem, dlatego nie ma żadnych znaczących postępów w tak zwanej „kontrofensywie”, dlatego ciągle są afery korupcyjne na Ukrainie, dlatego nielegalnie wprowadzono sprzeczny z Konstytucją zakaz opuszczania kraju dla mężczyzn w wieku poborowym, dlatego też Zełenski odmawia przeprowadzenia wyborów, na czym nalega Zachód. Bo to jest wojna, na której mają ginąć zwykli ludzie, nie wielmożni panowie u władzy, którzy już dawno się o wszystkim dogadali. Niestety.

Dlatego wspierając Ukrainę w wojnie przeciwko Rosji, powinniśmy wspierać właśnie Ukraińców, nie utożsamiając ich z państwem, bo zwykli Ukraińcy są teraz pomiędzy młotem a kowadłem (czyli Rosją a własnym totalitarnym rządem). Zachód powinien trzymać skorumpowany do szpiku kości ukraiński rząd pod ścisłą kontrolą i nie mieć co do niego żadnych złudzeń

Skopiowane z #quora

#wojna #ukraina #rosja

7

#ukraina #rosja #wojna

Wyraźnie widać, że Ruscy zrozumieli że przegrali - puszczają im nerwy.

12

Stany Zjednoczone, Rosja i Chiny rozbudowują swoje poligony jądrowe. ☢️ 💣bankier.pl

Mocarstwa jądrowe na świecie, konsekwentnie rozbudowują swoje poligony do testów atomowych. Nie można wykluczyć powrotu do przeprowadzania prób z użyciem broni nuklearnej.

Zdjęcie

-------------------------------------------------------------------------

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Stany-Zjednoczone-Rosja-i-Chiny-rozbudowuja-swoje-poligony-jadrowe-8616211.html

------------------------------------------------------------------------

#wojna #rosja #usa #chiny #bronatomowa #nwo #depopulacja

16

Ukraińcy nie potrzebują już polskich czołgów bo mają swoje wunderwaffe.

#heheszki #wojna #ukraina #rosja #polska

14

Francja vs. Afryka 🌍 🇫🇷youtu.be

Francja wstaje z kolan. No tak trochę nie bardzo. Stosunki Francji z swoimi byłymi koloniami w Afryce od dawna przybrały nowy zwrot. 🔥

Francja jest znienawidzona w Afryce. Stada murzynów niszczą francuskie ambasady, w tłumach protestujących obok haseł potępiających Francję, powiewają rosyjskie flagi i sam sentyment prorosyjski jest bardzo silny.

Zdjęcie

Jest wiele przyczyn tego zjawiska. Od francuskiego kolonializmu którego niby już nie ma, ale tak nie do końca, po działalność Rosji i jej towar eksportowy zwany komunizmem / socjalizmem, który wręcz kwitnie na czarnym lądzie (zwłaszcza pośród biedoty i niskiego wykształcenia) podlewany moskiewską propagandą.

----------------------------------------------------------------------

http://youtu.be/PfmZw75rM8g?si=uPh32DUy3LtyMx6Z

----------------------------------------------------------------------

Dni Francji w Afryce są policzone. Same stany zjednoczone też już nie mają czego tam szukać. Przyroda nie lubi próżni, pustą lukę przejmuje Rosja i Chiny.

#swiat #francja #rosja #afryka #polityka #usa #chiny

12

#wojna #ukraina #rosja #anglosasi

Ukraina(i stojąca za nimi siła i planowanie anglosasów) ciągle odnosi sukcesy na froncie, jest wrzesień, a sukcesu ciągle brak. Paradoks czy kolejny przykład bezobjawowości?

6

Ozjasz Goldberg ciągnie temat.

A tak na serio moja rodzina coś takiego przeżyła, przez 10 lat nie mogli wrócić na swoje ziemie, a potem okazało się, że nie mieli do czego wracać.

Jebać hitleryzm, komunizm i banderyzm. Te trzy totalitaryzmy zrobiły burdel w naszym życiu.

#ukraina #rosja #niemcy

13

#heheszki #stalin #rosja

Na granicy rozmawiają dzieci polskie i rosyjskie:

- A my mamy chleb! - wołają dzieci rosyjskie.

- A my mamy chleb z masłem!! - rzekły na to dzieci polskie.

- A my mamy Stalina!!! - rzuciły dzieci rosyjskie.

- My też możemy mieć Stalina!!! - odrzuciły dzieci polskie.

- To nie będziecie mieli chleba z masłem!!! - odpowiedziały dzieci rosyjskie.

Czy Stalin wierzy w Boga?

- Z pewnością. Przecież urządził wielki post...

11

#heheszki #sowiety #humorobrazkowy #homealone #rosja #sankcje

Kevin sam w Nowosybirsku. Już tej zimy w rosyjskiem RosSacie. Jak widać sankcje nie działają!

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

7

#ukraina #rosja #wojna

Ostatnio dużo się mówi, że ofensywa legła bo są braki kadrowe, afera z komisjami poborowymi na Ukrainie, mówi się że jak ofensywa padnie do końca to Rosja może znowy kolejne tereny podbić, żeby wojsko z Polski i innych krajów wysłać w ramach misji "stabilizacyjnej" jak ofensywa padnie....a daleczego nikt nie chce pomóc Ukrainie w kwestii młodych, w wieku poborowym , często wysportowanym na siłce i dobrze odżywionym obwateli którzy zdezerterowali. Przecież to miliony, a im na froncie by pomógł ułamek tej ilości chłopa.

7

Kto zaatakował Nord Stream? Nie USA, nie RF, ale trzeci gracz?youtu.be

#ukraina #rosja #wojna #usa #anglosasi #ns #ofensywa #kapitanzbik

Bardzo ciekawy materiał. Pojawił się zaraz po wysadzeniu gazociągu, a z perespektywy czasu okazał się w pełni aktualny. Ogólnie na kanale sporo ciekawych materiałów.

http://youtu.be/CQdpw3jssFc

13