"Rekordowy deficyt zwiastuje upadek rosyjskiej gospodarki."youtube.com

Świetnie zrealizowany materiał o tym dlaczego kontynuowanie konfliktu, to dla Rosji ekonomiczne piłowanie gałęzi na której siedzi.

http://www.youtube.com/watch?v=KuYdh3pRfD8

Jak obstawiacie miesiąc zakończenia tej wojny?

#rosja #gospodarka #wojnanaukrainie

7

#rosja #polityka #ekonomia

Wiadomości z Rosji z ostatniego tygodnia:

1. Duma rosyjska przyjęła ustawę, która pozwala rządowi na zawieszenie publikacji dowolnych statystyk według własnego uznania. Wcześniej Gazprom po raz pierwszy zaprzestał publikowania danych o wydobyciu i eksporcie gazu.

2.Próba testu międzykontynentalnego pocisku balistycznego "Sarmat" skończyła się niepowodzeniem (wywiad USA)

3.Chiny zamknęły niebo dla rosyjskich linii lotniczych. Ponad połowa samolotów rosyjskich przewoźników nie może wlecieć do Chin z powodu sankcji

4. Serbia odmówiła kupna rosyjskich myśliwców i zamiast nich zakupi francuskie

5.Maersk sprzedał ostatnie magazyny kontenerowe i żegna się z rynkiem rosyjskim.

6.Największa firma stalowa w Rosji sprzedaje zakłady po załamaniu eksportu. Miliarder Władimir Lisin wystawił na sprzedaż fabryki na Uralu po tym, jak eksport NLPM spadł o 21%.

7. Rosyjskie koncerny naftowe nakazały drastyczne ograniczenie eksportu, aby podnieść ceny ropy Ural.

8. Chiny odmówiły Rosji broni. „Śmiertelna” pomoc nie jest rozważana – poinformowało chińskie MSZ w dniu rozmów Władimira Putina z Wang Yi. (źródło: MoscowTimes)

Na koniec tweet, który bardzo źle się zestarzał

14

Rosja zawiesza członkowstwo w traktacie NEW STARTgeekweek.interia.pl

NEW START (New Strategic Arms Reduction Treaty) Jest traktatem zawartym między USA i Rosją w sprawie środków zmierzających do dalszej redukcji i ograniczenia zbrojeń strategicznych(Broń jądrowa).

http://geekweek.interia.pl/militaria/news-rosja-zawiesza-new-start-o-co-chodzi-w-traktacie-zbrojen-nuk,nId,6611408

#bronatomowa #wojna #usa #rosja

6

Oto Danil Sołowiow. Syn Wladimir Sołowiowa, tego Sołowiowa.

Synalek oczywiście nie mieszka w konserwatywnej Rosji, ta jest przeznaczona tylko dla ludu, a męczy się w tym zachodzie mieszkając w Londynie. Elity rosyjskie wzięły na siebie to ciężkie brzemię posiadania postępowych jachtów na zgniłym zachodzie.

#trolleputina #rosja #propaganda

14

Amerykański gaz rosyjskiego pochodzenia - czyli jak to było z LNG :)energia.rp.pl

#lng #rosja #usa #europa

CZy teraz ten gaz w 100% nie będzie od Putina? USA zapowiedziały już dawno, że zadnych sankcji które by udeżały w ich gospodarkę nie wprowadzą a przecież to tak pięknie zapowiadająca się gałąź eksportu.

http://energia.rp.pl/gaz/art18141381-amerykanski-gaz-rosyjskiego-pochodzenia

7

Faktycznie, po spotkaniu z Putinem słuch o Łukaszence jakoś zaginął. Snują się już teorie spiskowe o słynnej herbatce. A co jeśli Putin dotrzymał obietnicy i w końcu mianował Łukaszenkę pułkownikiem, a Baćka teraz siedzi pod Bachmutem i szykuje wojsko do ofensywy?

A jeśli chodzi o mianowanie to Rustam Muradow, rosyjski generał porucznik, został przedwczoraj przez Putina awansowany na stopień generała pułkownika.

Stało się to zaraz po tym, gdy Rustam rzucił całą swoją armię na pola minowe, co doprowadziło do druzgocącej klęski pod Wuhłedarem.

#rosja #bialorus #wojna #polityka

7

"Jestem członkiem grupy facebookowej Polskiego Ruchu Antywojennego"threadreaderapp.com

http://threadreaderapp.com/thread/1626862809098162176.html

Okazuje się, że grupa ruchu założonego przez Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia, to tak naprawdę zlot wszelkiej maści rusofilów i miłośników ruskiego miru. No cóż za niespodzianka!

#rosja #wojna

7

Polski(?) generał wzywa do rozbrojenia polskiej armii. Gen. Skrzypczak: Ukraińcy dostają broń z lamusa. Rozbrójmy się częściowo, dajmy im sprzęt z jednostek wojskowychrp.pl

- Jeżeli tak będziemy działali, jak działamy w tej chwili, Ukraina tej wojny nie wygra - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentując dostawy zachodniej broni dla Ukrainy.

Gen. Skrzypczak w piątkowym podkaście „Układ otwarty” tłumaczył, że obecnie „czas i pogoda grają na korzyść Ukraińców”, ponieważ „Rosjanie nie mogą przeprowadzić ofensywy wielkoskalowej”. - Ukraińcy wykorzystują ten czas jak mogą, przygotowując swoją obronę wszystkimi siłami, którymi dysponują. Ale moim zdaniem my, Zachód tego czasu nie wykorzystujemy właściwie, bo nadal na Zachodzie odbywają się konferencje, zjazdy, wizyty wzajemne, delegacje jeżdżą, jeżdżą prezydenci i premierzy... Okazuje się, że ta koalicja pancerna się rozpada, nie jest skuteczna i nie ma decyzji co do samolotów. Tak na dobrą sprawę, moim zdaniem, jeżeli Ukraińcy polegną, to polegną przez brak zdecydowania Zachodu, brak natychmiastowego działania - mówił.

- Nie sięgajmy już po sprzęt z lamusa, z magazynów, zużyty, odstawiony, bo historia tak kazała. Ten sprzęt się technologicznie zdewaluował. Dajmy Ukrainie nowoczesne systemy walki, ponieważ Rosjanie mają przewagę ilościową - apelował były dowódca Wojsk Lądowych. - Czym się nadrabia w wojnie przewagę ilościową? Przewagą jakościową. Jeżeli będziemy nadal dawali Ukraińcom sprzęt z lamusa, stare leopardy, to nie liczmy na to, że oni w oczekiwaniu, artykułowanym przez nas i Amerykanów, tę wojnę wygrają - wyjaśniał.

całość:

http://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37983501-gen-skrzypczak-ukraincy-dostaja-bron-z-lamusa-rozbrojmy-sie-czesciowo-dajmy-im-sprzet-z-jednostek-wojskowych

#ukraina #polska #wojna #rosja

5

Ktokolwiek widział.

Łukaszenka poszukiwany. Ostatnie znane zdjecie.

#rosja

#kurwyputina

9

Dlaczego w rosyjskiej propagandzie Zachód określany jest jako coś co upada i jest zaprzeczeniem tradycyjnych wartości, a masa dzieci rosyjskich oligarchów, polityków i prominentnych propagandystów mieszka i studiuje na zepsutym zachodzie?

Dlaczego każdy Rosjanin którego spotkałem na zachodzie pozytywnie wypowiadał się o Putinie i Rosji narzekając na demokrację kraju w którym zarabiał na chleb?

Czy to jest to pokrętne, azjatyckie myślenie o którym mówił generał Patton? Skośnych oczu nie mają, ale myślenie dziwne.

#rosja

13

Stowarzyszenie Memoriał, a sprawa Polska

Czy są na lurkowej sali Polacy, których los przodków rzucił na Wschód?

5 kwietnia 2022 roku sąd moskiewski na wniosek W. Putina, zamknął stowarzyszenie które zajmowało się ochroną praw człowieka. Wiem że dla lurkowych zwolenników wschodnich rozwiązań "prawa człowieka" to jak płachta na byka ale główną działalnością stowarzyszenia było badanie losów ofiar represji komunistycznych, nie tylko Polaków i innych narodów, ale przede wszystkim Rosjan którzy ponieśli największą ofiarę w tym zbrodniczym systemie.

KAŻDY Polak który dowiadywał się czegokolwiek na temat swoich bliskich, a z kolei którzy wylądowali wcześniej w jednym z Łagrów czy na Syberii, WSZELKIE informacje na ich temat dostawał właśnie dzięki skrupulatnej pracy uczciwych Rosjan ze stowarzyszenia Memoriał.

Jeżeli przyszłoby wam szukać jakichkolwiek informacji TERAZ, a nie zrobił tego nikt wcześniej z waszej rodziny gdy Memoriał funkcjonował i informacje trafiały do polskich archiwów, to niczego się nie dowiecie.

Bo wspaniałomyślny Putin wraz ze swoją świtą, gołąbek pokoju i obrońca tradycyjnych wartości zamknął stowarzyszenie.

Cieszcie się że żyjecie w Polsce i możecie pisać co chcecie, a nie w Rosji czy na Białorusi do których niektórzy tutaj mają wyjątkową słabość.

#rosja

5

Konfiskata prywatnych rosyjskich aktywów zamrożonych w Szwajcarii w celu sfinansowania odbudowy Ukrainy byłaby sprzeczna z fundamentalnym szwajcarskim prawem, stwierdziła dzisiaj grupa robocza powołana przez Radę Związkowa (rząd).

„Szwajcarskie prawo nie zezwala na wywłaszczanie prywatnych aktywów bez odszkodowania, o ile ich pochodzenie nie jest nielegalne”, konkluduje ta grupa, którą rząd powołał do zbadania tej kwestii w kontekście rosyjskich aktywów zamrożonych w Szwajcarii w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Grupa robocza, której wnioski zatwierdziła Rada Związkowa (rząd), stwierdziła w swojej analizie, że „gwarancja własności jest prawem fundamentalnym”. Konfiskata byłaby sprzeczna ze szwajcarskim porządkiem prawnym, w szczególności z gwarancjami konstytucyjnymi i międzynarodowymi zobowiązaniami Szwajcarii.

#szwajcaria #swissinfo #ukraina #rosja

13

Rząd kijowski zakpił sobie z polskojęzycznych sługnacjonalista.pl

#nacjonalista #ukrofilia #ukraina #polska #rosja #wojna #ruskapropaganda #ruskaonuca #ukrainskapopaska

"III RP to jedyne państwo na świecie, które swoje istnienie warunkuje od pomyślności innego państwa, w tym przypadku Ukrainy. Wylewająca się z reżimowych mediów ukroszajba sprawia jednak, że do coraz większej ilości osób docierają symptomy otrzeźwienia. Profesor Rafał Chwedoruk, którego trudno nazwać „ruską onucą”, słusznie zauważył po wydarzeniach w Przewodowie:

Wystarczy też spojrzeć na to, co działo się po dramacie w Przewodowie, kiedy dyplomacja Ukrainy, kraju pogrążonego w wojnie, zakpiła sobie trochę z Polski i nie doczekaliśmy się żadnej reakcji.

Wszyscy ważni politycy, poczynając od administracji Stanów Zjednoczonych, wskazali, co się stało. Kompetentne organy i eksperci z Polski także zabrali w tej sprawie jednoznacznie głos. Tymczasem strona ukraińska w najbardziej umiarkowanym wariancie do dziś w zasadzie mówi, że nie wiadomo, co się stało, a w bardziej asertywnym odcina się od odpowiedzialności.

Potem pan Melnyk, którego podejścia do historii nie da się jakkolwiek usprawiedliwić i którego misja w Niemczech nie zakończyła się przesadnymi sukcesami, zostaje mianowany na wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy. To pokazuje naszą realną siłę, a właściwie jej deficyt w stosunkach międzynarodowych. Dowodzi też tego, że - jak to nieraz w naszej historii bywało - symbole i formę bierzemy za treść."

Przedstawiciele cywilizacji turańskiej z Kijowa nie znają moralności w naszym tego słowa znaczeniu. Dla nich prawdą jest to, co w danym momencie jest użyteczne. W tym nie różnią się od władców Kremla, choć ci ostatni przynajmniej pozwalają na godny, chrześcijański pochówek pomordowanych Polaków. Nawet gdy bracia czczący Banderę i Szuchewycza plują im twarz, polskojęzyczni słudzy będą twierdzić, że to ciepły letni deszcz w uroczej alpejskiej dolinie. Taka jest natura każdego zaprzańca.

http://www.nacjonalista.pl/2022/12/14/rzad-kijowski-zakpil-sobie-z-polskojezycznych-slug/

7

Student i późniejszy pisarz Roman Gul o swoich powodach przyłączenia się do Białej Gwardii w walce z bolszewikami w 1917 roku.

Gardzę żołnierzami pochodzenia chłopskiego o rewolucyjnych poglądach. To ci sami ludzie, którzy zniszczyli majątek mojego ojca, ci sami ludzie, którzy roztrzaskali nasze mahoniowe meble, to są ludzie, którzy podarli moje ulubione książki, to są ludzie, którzy wycięli nasz sad i ścięli posadzone przez mamę róże, to ludzie, którzy spalili nasz dom. Zobaczyłem, że pod czerwonym kapeluszem pięknej, jak sądziliśmy, kobiety rewolucji kryje się w rzeczywistości świński ryj. Moje serce przepełniały wahania i zwątpienia, ale przekonałem sam siebie, że koniec końców, żeby wszystko naprawić, trzeba będzie wziąć na siebie odpowiedzialność, a nawet być przygotowanym na popełnienie grzechu morderstwa


#rosja #historia

15

Dobry Putin. W 3 dni mógłby zdobyć Kijów i podbić Polskę. Ale jemu chodzi tylko o wioskę pod Bachmutem, o którą od 8 miesięcy bohatersko walczy rosyjskie wojsko.

Swoją drogą, to Ruscy mogli by się w końcu zdecydować, czy chcą iść na Polskę czy nie. Bo tydzień temu jeszcze chcieli.

#rosja #polska #wojna

21

Mam niezły ubaw z konserw które za wszelkie świństwo wobec nas popełnione przez administrację Łukaszenki obarcza winą nasze rządy, aktualnie PiSu, a wcześniej PO, że niby nasze zaangażowanie we wspieranie ruchów demokratycznych w tym państwie jest powodem jego działań. Pewnie tak, ale jakie to ma znaczenie w obliczu dyktatora niezdolnego do nadawania na tych samych falach ideologicznych co rządy cywilizowane gdzie szanuje się pluralizm z mniejszym lub gorszym skutkiem?

Przecież A. Łukaszenko to jest człowiek sowiecki, nawet nie Białorusin. Który zlikwidował białoruskie symbole narodowe i zastąpił sowiecką szmatką. Ma na swoim koncie mordy polityczne i zamknął w więzieniach tysiące Białorusinów nierzadko na długie lata kolonii karnych jak z najmroczniejszych czasów stalinowskich, tylko dlatego że ktoś śmiał mieć odmienne zdanie na temat oblicza państwa białoruskiego.

A fakt jest taki że nasze rządy wyjątkowo dobrze postępowały i postępują. Należy wspierać zwykłych Białorusinów w dążeniach do demokratyzacji kraju czyli coś co spotkało większość europejskich państw po upadku wielkiego brata z Moskwy, a proces który w przypadku Mińska zahamował właśnie nie kto inny jak sowieciarz Łukaszenko.

Polska rozdaje stypendia co zdolniejszym Białorusinom, finansuje bodajże wspólnie z Brytyjczykami telewizję Biełsat i tak to powinno się odbywać, szykować klasę polityczno-biznesową która będzie z sentymentem spoglądała na Warszawę gdy odzyskają pełnię swobód na Białorusi. Bo demokratyzacja Białorusi to jest coś co nastąpi, prędzej czy później i stanie się to zapewne gdy Łukaszenko już nie będzie mógł liczyć na bratnią pomoc gdy głupia Rosja definitywnie rozj*bie sobie gębę na Ukrainie.

Gdy Polska była pod sowieckim butem komunistyczni bonzowie też zakazywali słuchać rozgłośni Wolna Europa, a na ich ścianach wisiał orzełek bez korony na głowie. Pieniądze dla Solidarności z zachodu to oczywiście wroga działalność (tak, wroga wobec dyktatury i komunistów).

Najzabawniejsze jest również to że konserwy za podobną krytykę którą urzeczywistniają w sieci wobec polskich polityków, ale w białoruskich realiach już dawno by siedzieli w więzieniach.

#bialorus #rosja

6

Ukraina straciła łącznie 257 tys. żołnierzywiadomosci.wp.pl

#wojna #ukraina #rosja #straty #usa #ruskapropaganda #ukrainskapropaganda

Ukraińska armia reaguje na rosyjską ofensywę i rosnące w ostatnich dniach duże straty wśród żołnierzy. Odpowiedzią ma być bardziej restrykcyjna mobilizacja, która została przedłużona o kolejne 90 dni. - Może nie widać tego na zewnątrz, bowiem Ukraina nie informuje o tym głośno. Ale w niektórych miejscach zmienił się sposób rekrutacji. Nie jest on tak łagodny jak wcześniej. Wcześniej poborowi stali w kolejkach do "wojenkomatów", dziś jest mniej patyczkowania – mówi Wirtualnej Polsce gen. Bogusław Pacek.

....

Zdaniem ekspertów głównym powodem, dla którego Ukrainie jest potrzebna skuteczna mobilizacja, jest uzupełnianie strat ponoszonych przez ukraińską armię. W ostatnich dniach pojawiły się nieoficjalne informacje, jakoby podczas styczniowego spotkania w USA naczelnego dowódcy amerykańskiej armii gen. Marka Milley’a i szefa ukraińskich wojsk gen. Walerija Załużnego, ten drugi miał ujawnić, że Ukraina straciła łącznie 257 tys. żołnierzy (zabitych, zaginionych, schwytanych).

....

Jeżeli poborowy, który dostał wezwanie, nie stawi się w odpowiednim miejscu i czasie, grozi mu od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności.

http://wiadomosci.wp.pl/ukraina-stawia-na-mobilizacje-wojna-potrwa-bardzo-dlugo-straty-beda-rosly-6864381019454336a

Art. na wp.pl

16