Hiszpania zamyka przestrzeń powietrzną dla samolotów biorących udział w wojniekresy.pl

Hiszpania zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla tych samolotów Stanów Zjednoczonych, które zaangażowane są w wojnę przeciwko Iranowi.

Informację, upowszechnioną przez Al Jazeerę, potwierdziła w poniedziałek minister obrony Hiszpanii, Margarita Robles. „Od samego początku było to doskonale jasne dla amerykańskiego wojska i sił zbrojnych. Dlatego też ani bazy, ani, oczywiście, korzystanie z hiszpańskiej przestrzeni powietrznej nie jest dozwolone w związku z jakimikolwiek działaniami związanymi z wojną w Iranie” – powiedziała dziennikarzom Robles.

„Myślę, że wszyscy znają stanowisko Hiszpanii, jest ono bardzo jasne” – podsumowała hiszpańska minister, nazywając wojnę z Iranem „głęboko nielegalną i głęboko niesprawiedliwą”.

Wkrótce po rozpoczęciu amerykańskiego ataku na Iran, premier Hiszpanii zabronił wykorzystywania przez amerykańskie siły baz w Hiszpanii do operacji wojennych.

Natomiast, gdy jeden z domniemanych irańskich dronów został nakierowany na bazę brytyjską na Cyprze Hiszpania wysłała okręt wojenny w celu wsparcia obrony wyspiarskiego państwa.

Hiszpania wycofała żołnierzy prowadzących misje w Iraku, w tym jedną pod dowództwem USA.

Pięć dni temu hiszpańskie premier Pedro Sánchez powiedział, że jego rząd sprzeciwia się wojnie Stanów Zjednoczonych i Izraela z Iranem, którą określił jako „znacznie gorszy” scenariusz niż inwazja na Irak w 2003 roku.

Te wypowiedzi i działania wpisują się w ostatnie lata polityki Madrytu. W obliczu izraelskich działań przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy, które przybrały ludobójcze formy, Hiszpania zdecydowała się uznać państwowość Palestyny w 2024 roku i podniosła szczebel przedstawicielstwa palestyńskiego w Madrycie do poziomu ambasady. Z kolei 11 maraca na stałe wycofała swojego ambasadora z Tel Awiwu i obniżyła relacje z Izraelem poniżej tego szczebla stosunków.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/hiszpania-zamyka-przestrzen-powietrzna-dla-samolotow-bioracych-udzial-w-wojnie/

#hiszpania #usa #iran #zydzi

12

Siły zbrojne Izraela uderzyły w sobotę między innymi w kluczową instalację wodną w irańskiej miejscowości Haftgel i dwie uczelnie. To są cele cywilne, i w świetle prawa międzynarodowego atak na nie jest zbrodnią wojenną.

W ostatnich dniach Izrael bombarduje także Teheran uderzając m.in. w zwykłe budynki mieszkalne, wybierane losowo. Jest to zbrodniczy scenariusz, który „przećwiczyli” wcześniej w Strefie Gazy i Libanie.

http://nczas.info/2026/03/29/kolejne-zbrodnie-wojenne-izraela-noca-iran-odpowiedzial-zmasowanymi-atakami-minal-pierwszy-miesiac-wojny/

#zbrodniewojenne #zydzi #iran

19

W Indiach sięgające dziesiątki metrów kolejki po paliwo i bijatyki na stacjach paliw. Wszystko dzięki Trumpowi i Netanjahu, z którym jak przypomnę przed wojną, żarliwie się wymieniał uprzejmościami Modi, podczas wizyty w Izraelu.

http://x.com/Parodyjeffx/status/2037465429061271879

http://x.com/TheInsiderPaper/status/2036855959784742938

#iran #indie #wojna

5

Pocisk atakuje, a Wołyń mordował.

#iran #wojna

13

#iran #usa #izrael

Miała być pomoc uciężonemu ludowi który tylko czekał by obalić dyktaturę a idzie wojna totalna z dewastacją środowiska i infrastruktury cywilnej niezbędnej do życia. Co poszło nie tak? Kto popełnił błąd?

9

#iran #interia

Jest jakiś konflikt na bliskim wschodzie gdzie ataki Iranu zagrażają światowej gospodarce. Nie wiadomo o co i między kim - ale czy to istotne? Nowomowa.

7

#iran #izrael

Wiecie, że Izrael twiedzi, że to jednak nasza wojna?

9

#trump #takasytuacja #iran #usa #gielda

Wiele osób nie rozumie obecnej międzynarodowej sytuacji politycznej wspomagając się wyssanymi z palca scenariuszami różnych internetowych mędrków, które dezaktualizują się zazwyczaj przed końcem samej audycji. Niestety sytuacja jest tym gorsza, jeżeli gra się na giełdzie, bo tak naprawdę poglądy masz takie, na jakie jesteś w stanie postawić pieniądze. Ale nawet tam starasz się obstawić z jakimś prawdopodobieństwem. Tymczasem aktualna prezydentura w Ameryce nie służy szansom uprawdopodobnienia czegokolwiek. Znalazłem jednak pewne poszlaki; mianowicie odkryłem, że jest przynajmniej dwóch Donaldów Trumpów, jeden w Białym Domu, drugi w Mar-a-lago (odróżnia ich np. styl pisania postów na TrueSocial i stosunek do sojuszników. Prawdopodobnie doszło do koniunkcji dwóch nitek światów równoległych. Dwie rzeczywistości, które nakładają się na siebie i walczą o nowe continuum. Dowody? Np. wczoraj odkładałem swój kubek do herbaty w innym miejscu niż go dzisiaj znalazłem. Kochani, obserwujcie niebo, bo dzieją się rzeczy niestworzone.

7

#usa #iran #izrael

Zauważyliście, że "Izrael" w przekazach staje się słowem "tabu"?

13

Polecam się zaopatrzyć w paliwo i gaz.

Dzisiaj żydzi zaatakowali irańskie instalacje gazowe i rafinerie, na co w odpowiedzi Iran właśnie niszczy infrastrukturę naftową i gazową w całym regionie.

http://x.com/RoyalIntel_/status/2034340890316013888

http://x.com/AryJeay/status/2034341527036600371

http://x.com/ahmadslmanx/status/2034339716129010095

#iran #bliskiwchod #wojna

14

amerykanie wycofuja z linii lotniskowiec bo pożar w pralni. i to jakiś rozległy, z ofiarami. brzmi to tak wiarygodnie jak „spadłam ze schodów” laski co ma podbite oko – to nie ruski sprzęt, one pływają i ćwiczą cały czas. na moje, to pewnie iran ich trafił – tylko wedle propagandy ich lotniskowce są nawet nie tyle niezniszczalne, co nietrafialne. więc nie mogą się przyznać, że dostali. #iran #wojna

16