przy całej tej medialnej szopce z piłkarzem co miał zawał serca najbardziej rozpierdala mnie jedno: sposób w jak robi się z lekarzy i ratowników medycznych wielkich bohaterów którym mamy być dozgonnie wdzięczni, kłaniać się w pas i całować stopy. przez takie podejście oni do spółki z firmami ubezpieczeniowymi i politykami zawsze, ale to zawsze będą nas jebać do spodu i żerować na nas ile się tylko da przy każdej możliwej okazji-czy to szczepień (na niegroźną chorobę) czy rutynowych operacji czy refundacji leków, które są drogie tylko dlatego, że istnieje refundacja leków, pozwolenia, patenty etc.
równie dobrze można robić wielkich bohaterów z kierowców zaopatrujących sklepy bo muszą niszczyć sobie zegar biologiczny i kręgosłup wstając o 2-3 w nocy i rozwozić świeże pieczywo, wędliny itd. a bez tego każdy chodziłby głodny.
takie emocjonalne podchodzenie do życia przez NPC jest absurdalne. lekarz to taki sam zawód jak każdy inny, a kujony pchają się na medycynę bo to dobra fucha i chcą zarabiać pieniądze, oni z założenia mają kompletnie w dupie wasze zdrowie czy życie. może z początku coś ich to rusza, a potem się przyzwyczajają i taki chirurg kroi pacjentów jak masarz mięso ze świni. wystarczy obejrzeć operacje powiększania piersi jak to wygląda. tam się nikt nie pierdoli.
#boldupy #medycyna #pilkanozna