Skala oddziaływania popkultury na współczesnego człowieka jest oszałamiająca. Nie wolno zamiatać tego problemu pod dywan, czego oczywiście nie robimy, świadczą o tym posty dotyczące polskojęzycznych celebrytów, jednak światową kolebką promocji tego typu idoli jest nic innego jak kraina Jankesów. Wszystkie trendy, które są tam obecne prędzej czy później w swoim zamierzeniu mają dotrzeć i do naszego kraju. Jedną z promowanych na szeroką skalę postaw jest gnuśność i bezproduktywność, a także pogarda dla już nawet czysto życiowych autorytetów.

Dobrym przykładem osobistości kreowaną na mającą wszystko w głębokim poważaniu jest Gazzy Garcia, szerzej znany pod pseudonimem "Lil Pump". W jednym ze swoich najbardziej znanych utworów "Gucci Gang", w teledysku okazuje on olbrzymią pogardę do instytucji szkolnictwa, do roli nauczyciela. Cała akcja tam przedstawiona kręci się wokół hedonistycznej libacji, oczywiście z narkotykami (niesie on w pewnym momencie nagrania wideo woreczki z marihuaną), sam tekst natomiast to istna kwintesencja życiowego upodlenia: kokaina, materializm, hedonizm. Tego typu antywartości za pośrednictwem popkultury wpychane są do głów młodych Amerykanów, ale i wszystkich tych znajdujących się w sferze wpływów USA. To już nawet nie jest przekaz podprogowy to jawne uznawanie ludzi za idiotów i sprzedawanie im najgorszych degeneracji, dobranych pod odpowiednio wpadający w ucho rytm. Kiedyś do manipulacji trzeba się było napracować, odpowiednio wyszukać słowa, dzisiaj wystarczy jedynie wciągająca sekwencja dźwięku, a bezmyślne lemingi i tak będą dosłownie tańczyć jak im zagrają "bo dobrze brzmi".

No właśnie - zagrają, pytanie "kto zagra?". Tego typu osobistości jak Lil Pump same bez promotorskich kontraktów w wytwórniach daleko by nie zaszły. Za takimi "idolami" stoją konkretne osoby. Lil Pump ma kontrakt z wytwórnią Warner Records, będącej częścią Warner Music. Ci panowie na grafice za nim to odpowiednio Michael Lynton i Aaron Bay - Shock. Przecież ci państwo mogliby promować wartościowe piosenki, mogliby nakładać na swoich podopiecznych jakiekolwiek minimalne wymagania. Czego tego nie robią? Bo lepiej się sprzedaje stękanie o upadlaniu się? To wyjątkowo dziwne, bo generalnie zdrowi ludzie mają obrzydzenie do tego typu zachowań, czują, że to jest po prostu złe, ponadto łatwo jest zobaczyć, że tego typu styl życia co promowany przez popkulturę prowadzi do problemów ze sobą, uzależnień od narkotyków, alkoholu, nieraz prób samobójczych. Puste życie nastawione jedynie na hedonizm i materie jest bezcelowe, bezsensowne. Tym gorzej, że znajdują się osoby, które takich jak wspomnianego dzisiaj celebrytę biorą za jakikolwiek wyznacznik. Musimy z tym walczyć i pokazywać, że ta droga nie prowadzi do szczęścia, a jedynie do szybszego lub późniejszego upadku.

Obserwuj nas na Instagramie: https://www.instagram.com/gpws_ig/

Telegram: t.me/GPWStg

Facebook: https://www.facebook.com/Grafika-Przeciw-Współczesnemu-Światu-10840240151069
#muzyka #usa #revoltagainsthemodernworld #popkultura

13

5

Witam Moi Drodzy.
Dziś swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje nam 49-letni brazylijczyk Kiko Loureiro. To gitarzysta znany z gry w takich zespołach jak Angra czy Megadeth. Będzie więc sporo cięższej muzyki metalowej ale wspartej świetnymi umiejętnościami technicznymi. Kiko zagra dla nas swoją kompozycję pod tytułem "Gray Stone Gateway".
Pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia.
https://youtu.be/inOgcWvKCbI
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #metal #sluchajzlurkiem

7

Witajcie Szanowni Lurkowie.
Zagra dla nas mieszkający w Montrealu świetny gitarzysta Kenny Serane.
Wykona swój własny utwór pod tytułem "Fast Forward".
Gitara na której gra Kenny to piękny limitowany Strandberg Boden 6 DR Titanium.
Pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia.
https://youtu.be/_5ZN3I4NVtU
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

5

Witam Moi Drodzy.
Zostańmy jeszcze przez chwilę przy muzyce Jana Cyrki.
Chciałbym zachęcić Was do wysłuchania mojego ulubionego utworu skomponowanego przez tego muzyka.
Tym razem wyjątkowo zagra nam gitarzystka, którą już gościliśmy w moim kąciku gitarowym.
Jess Lewis przedstawi własną interpretację utworu Jana Cyrki pod tytułem "Fierce". Świetny kawałek i fenomenalnie zagrany.
Zapraszam do posłuchania i popatrzenia.
A ja tymczasem życzę miłego dnia.
https://youtu.be/W6zIhOSMuAI
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

8

Dzień Dobry Lurcy.
Gitarzysta który zagra nam dziś to muzyk o polskich korzeniach. Jan Cyrka to 58-letni wirtuoz gitary mieszkający w Londynie. Ojciec Jana, Władysław był żołnierzem 53 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych i brał udział w kampanii wrześniowej. W 1947 roku wyemigrował do Wielkiej Brytanii.
Jan Cyrka zagra dla nas swoją kompozycję pod tytułem "Thump".
Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego dnia.
https://youtu.be/uxHZvNzxWk8
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #sluchajzlurkiem

11

Witam Was Lurkowie.
Posłuchamy dziś wyśmienitej solówki jaką zagrał kanadyjski gitarzysta Ariel Posen w brytyjskim klubie Fat Lil's w Whitney (Wielka Brytania) 4 lutego 2020 roku. Ariel używa tu po mistrzowsku techniki slide. Sposób w jaki buduje swoje solo, pełna kontrola, wspaniała barwa i zgranie całego zespołu zaowocowały kapitalnym nagraniem. To jedna z ciekawszych solówek jakie ostatnio słyszałem. Jest to fragment jego kompozycji pod tytułem "Angeline".
Zapraszam do słuchania i oglądania.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
https://youtu.be/sZHd6bcu4eI
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #sluchajzlurkiem

6

Witam Szanowni.
Zagra dla nas kolejny włoski gitarzysta Luca Mantovanelli. Wykona swoją kompozycje pod tytułem "Multiversum". Gościnnie wystąpi Marco Sfogli. Tego gitarzystę już Wam wcześniej przedstawiałem.
Miłego słuchania i pozdrawiam serdecznie.
https://youtu.be/HJ31vkHdX5U
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

7

Witajcie Moi Drodzy.
Nie będę się dziś specjalnie rozpisywał.
W pięknych okolicznościach przyrody swoją kompozycję ""Sky Blue Pink" zagra Jack Gardiner. Jako gość wystąpi Owane.
Miłego dnia życzę Wam.
https://youtu.be/pJ5TylDPWEI
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

7

Dzień Dobry Szanowni Lurkowie.
Miles Davies, Barbara Streisand, Sting, James Brown, Gil Evans, Chaka Khan, Billy Joel, Paul Simon, Stevie Wonder, David Sanborn, bracia Breker, Stevie Ray Vaughan - co łączy tych wszystkich muzyków. Otóż w ich nagraniach brał udział jako muzyk sesyjny gitarzysta Hiram Bullock. Urodzony w 1955 roku w Osace w Japonii studiował muzykę na uniwersytecie w Miami pod okiem takich osobowości jak Pat Metheny czy Jaco Pastorius. W miarę rozwoju swojej kariery stał się jednym z najbardziej poszukiwanych sidemanów grając m.in. z Marcusem Millerem czy Carlą Gray.
Był początek maja 2006 roku gdy pocztą pantoflową dowiedziałem się o planowanym występie Hirama w nieistniejącej dziś Karczmie Staropolskiej w Mińsku Mazowieckim. Nie wiem czemu tam ale jakie to ma dziś znaczenie. Zsunięte stoły, naprędce zaaranżowana scena, na sali nie więcej niż 60 osób. Hiram, duży mężczyzna, grał dosłownie na wyciągnięcie ręki. Przechadzał się z gitarą między rzędami krzeseł wprawiając widzów w doskonały nastrój zarówno swoją muzyką jak i bardzo wesołym usposobieniem. Koncert był rewelacyjny a na pamiątkę zdobyłem płytkę "World Of Collision" z autografem muzyka. Niestety Hiram Bullock zmarł w 2008 roku w wieku 52 lat.
Z tej płyty właśnie wysłuchamy utworu "Gonna Walk" a zagra na gitarze elektrycznej i zaśpiewa Hiram Bullock.
Życzę Wam miłego dnia i pozdrawiam serdecznie.
https://youtu.be/OjONURTtiZQ
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #jazz #sluchajzlurkiem

7

Witam Lurkowie.
Dziś będzie trochę dziwnie.
Zagra Berried Alive a kompozycja ma tytuł "Blood Orange Guitar".
Grupę tworzą Charles Caswell i Kylie Caswell małżeństwo z Minnesoty.
Nie znam tych muzyków i w ogóle nic nie wiem na temat tego zespołu.
Muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę coś takiego.
Czy w tym kierunku pójdzie rozwój technik i muzyki gitarowej w przyszłości?
W każdym razie mnie zaciekawiło.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
https://youtu.be/Hx4DkCR6omI
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem #metal

7

Witam Was Moi Drodzy.
Miał 12 lat gdy zaczął grać na gitarze. Dziś ma 17 i imponuje swoimi niezwykłymi umiejętnościami. To naprawdę godne podziwu, że w ciągu zaledwie 5 lat osiągnął tak wysoki poziom. Pochodzący z Rosji Max Ostro (Maksymilian Ostroumow) zagra dla nas swoją etiudę w stylu fusion pod tytułem "Groove On".
Miłego dnia życzę Wam.
https://youtu.be/4fVD-KHDSHY
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

7

Witam Was Drodzy Lurkiewicze.
Wróćmy na moment do wirtuozów gitary akustycznej i stylu fingerstyle.
Zagra dla nas bardzo ciekawy i zdolny 32-latek z Wielkiej Brytanii Mike Dawes. Jak wielu muzyków grających w ten sposób także Mike zasłynął z cover'ów znanych przebojów. Tym razem usłyszymy niezapomniany "Jump" z repertuaru Van Halen.
Miłego słuchania i oglądania życzę i pozdrawiam serdecznie.
https://youtu.be/sKbrycmEGjU
#muzyka #gitara #gitaraakustyczna #gitarzysta #rock #vanhalen #sluchajzlurkiem

8

Sepultura, zwłaszcza z okresu Maxa Cavalery, to harde lewaki, ale przez obecne covidowe szaleństwo coraz bardziej lubię wracać do starych kawałków, w stylu "Biotech is Godzilla"
Mutations cooked in labs
Money-mad experiments
New food and medicine?
New germs and accidents!

Bio-technology
Ain't what's so bad
Like all technology
It's in the wrong hands
Cut-throat corporations
Don't give a damn
When lots of people die
From what they've made
https://www.youtube.com/watch?v=deuYKqlUiN8
#muzyka #sepultura

6

#gramuzyka #gra #muzyka
Codzienne growe słuchanie # 32 !
Dziś utwór ze świetnego OSTA do nieco zapomnianej serii Commandos
Seria po średnio przemyślanej trójce mocno się stoczyła (jakimś nieudanym FPSem np).
Gatunek gry jest reanimowany co jakiś czas ale jak narazie czekamy na powrót króla.
Jako ciekawostkę dodam, ze w takich klimatach produkowana jest polska ( War Mongrels ) gra o przygodach Niemców uciekających z 2ww.
Enjoy !
https://www.youtube.com/watch?v=judw9sHa0SY&list=PL487C0D31992F1EAA&index=29&ab_channel=Rodri13

5

Dzień Dobry Szanowni Lurkowie.
Dziś zagra dla nas Angel Vivaldi. To 36-letni, zdolny gitarzysta pochodzący z New Jersey. Muzyk gra bardzo czysto, dokładnie i nienagannie technicznie. Angel Vivaldi wykona swój własny utwór pod tytułem "Sea Of Heartbreak".
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
https://youtu.be/ol0ZYTyGca0
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

7

Witam Was Serdecznie Lurkownicy.
Zaczniemy tydzień od utworu Andy Timmons'a pod tytułem "Electric Gypsy". Nagranie zrealizowane zostało w studio Martin'a Miller'a, który zagrał tu wspólnie z Andym pełniąc podwójna rolę gospodarza i jednocześnie gościa. Usłyszymy więc dwóch świetnych gitarzystów w bardzo udanej kompozycji.
Miłego dnia życzę Wam i pozdrawiam serdecznie.
https://youtu.be/AotIQzCZrwo
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #gitarzysta #rock #rockprogresywny #sluchajzlurkiem

5