Drodzy Lurkowicze,
przekazuję w Wasze rączki nową wersję portalu (poprzednia została wydana 9 lutego 2023, więc już trochę minęło...).
Najważniejsze zmiany:
- wróciła wyszukiwarka (wreszcie!),
- poprawiono stabilność oraz wydajność (OSTROŻNIE!!),
- naprawiono wszystkie znane błędy (i popełniono kolejne, LOL),
- usunięto shout-box (co????).
Duża zmiana dotyczy też samych postów: nie otwierają się już w modalu, ale nic nie szkodzi: można otworzyć je lewym przyciskiem (domyślne zachowanie), a potem się cofnąć (button "wstecz") - przeglądarka wróci wtedy do oryginalnego stanu (tam gdzie była przed opuszczeniem strony, co emuluje zachowanie a'la modal).
Dodatkowo: posty od teraz zwijane są przy wysokości ok. 2000 px, więc są bardziej widoczne; nie trzeba już ich w kółko rozwijać (odkrywać). To na pewno spore udogodnienie. Ponadto, tak jak w starej wersji klikało się na interaktywne elementy (nicknames, avatary, tagi, linki etc.) prawym przyciskiem, teraz robi się to dwuklikiem (dwukrotne kliknięcie otwiera specjalny modal do śledzenia/blokowania treści).
O shout-boxa nie pytajcie: zgodnie z tradycją, gdy wychodzi nowa wersja (nowe funkcje), to muszę usunąć jakieś poprzednie, żeby było co dodawać w kolejnych wersjach, hehe (tak jak wyszukiwarka zniknęła nam na 2,5 roku

). A tak serio: mało kto z shout-boxa korzystał, więc się pożegnaliśmy.
No nic, mam nadzieję, że sobie przeklikacie i wszystko będzie działać w miarę spoko. Jak widzicie, niczego nie zmieniałem, nie przebudowywałem, nie udziwniałem. Układ, funkcjonalności i wszystko generalnie pozostaje po staremu. Głównym celem nowej wersji była naprawa aktualnych błędów (w sumie nie było ich dużo, ale były mega wkurzające). Do tego chciałem przetestować nowy tech-stack.
Liczę, że Wam się spodoba
#lurker #lurkerchangelog