@tk95, się okaże, Oficjalny, historyczny rekord ciepła wynosi 40,2°C i został zarejestrowany 29 lipca 1921 roku w Prószkowie koło Opola.
@waldy33, grunt żeby straszyć.

poza tym ja właściwie nie rozumiem w czym problem. jak jest upał to się siedzi w chałupie z pozamykanymi oknami albo się jedzie nad wodę. zawsze śmieszą mnie reportaże robione na betonowych patelniach w centrach miast gdzie te barany się prażą tylko po co oni się tam w ogóle gromadzą? ja w życiu bym nie wpadł na pomysł żeby się w takie dni kręcić bez sensu po wybetonowanym rynku w moim mieście gdzie (jak w wielu innych miejscach w Polsce) pościnali wszystkie drzewa i wstawili takie wstrętne fontanny.