I bardzo k.... dobrze

Oby tam najechało tam UPAińskiego gówna, które siedzi u nas na socjalu... czekoknur w końcu byłby pośród swych - swołoczan

I kilku shitskinów, murzynów szmatogłowych na przyczepkę! A co! Jak się bawić to się bawić

czekolandia nie będzie monolityczna, bez multikulti nie przetrwa a "my" będziemy w centrum tych przemian...

http://alchetron.com/Barbara-Lerner-Spectre

#swissinfo

#czekolandia

#multikulti

11

@Pajonk_STRACHU, banda cuckoldów, wcale mi ich nie szkoda. Grasz w głupie gry, wygrywasz głupie nagrody.

Imigrancja w normalnym kraju powinna być karana więzieniem. Nienawidzę migrantów. Wolę dać prace najgorszemu Polakowi pijakowi, niż jakiemuś geniuszowi z afryki co wynalazł lek na raka czy inne półprzetrwalniki
@Pajonk_STRACHU, Volenti non fit iniuria
@waldy33,

Co świadczy tylko, że oszuści masonów mają rację co do porażającej głupoty gawiedzi i oni dlatego specjalnie już 200 lat temu zaplanowali przekształcanie państw Europy w republiki a potem wprowadzenie du**kracji, by ostatecznie zniszczyć biale narody chrześcijan. By osiągnąć cel, który masońscy wyznawcy Szatana mieli postawiony przez wieki, a który był dla nich nieosiągalny, dopóki istnieli mądrzy monarchowie w Europie stanowiący dla szmat masońskich barierę nie do przejścia w próbie zniszczenia Europy.
@DarrDarek, Jak ktoś mi mówi że ZŁO-Diabeł nie istnieje to pukam się w głowę.
@DarrDarek, Widzę że ni chuja nie wiesz o co chodziło w tej inicjatywie (bo to nie referendum, tylko właśnie inicjatywa) i łykasz jak pelikan. Tu nie chodziło o napływ nowych uchodźców, bo to jest jakiś promil w CH i oni się z nimi nie pierdolą. Tu nawet nie chodziło o pracowników z tzw państw trzecich (wszystko spoza UE i EOG i tak ma kontyngenty), tu chodziło o wypowiedzenie umowy o wolnym przepływie osób z UE i EOG (co i tak ma nie do końca jak reszta, bo nierobów mogą wypierdolić). A to by była katastrofa ekonomiczna dla CH, bo istnieje w umowach bilateralnych między CH i UE coś takiego jak klauzula gilotyny. Jedna strona zrywa jedną umowę, druga może zerwać wszystkie inne. Więc zajebiście że to odrzucili. Chociaż nawet gdyby przyjęli większością osób, np. w Zurychu i Gryzoni i Vaud (największe kantony) by trochę więcej osób zagłosowało na tak, to i tak byłaby odrzucona. Bo, jak już wspomniałem, to inicjatywa, nie referendum. I trzeba większości podwójnej. Tak ludzi jak i kantonów. A tu większość była przeciwko. I tak dla wiedzy bezużytecznej, jakieś 90% inicjatyw jest odrzucana w CH.

@NatUtms
@reflex1, Dobra, ale nawet inicjatywa czy petycja to jest forma wnioskowania o sprawę do poddania pod głosowanie, natomiast samo rozstrzygnięcie i tak nastepuje w formie głosowania, czyli decyzją obywateli.

Co do przedmiotu sprawy, bo to też relacjonujesz z punktu widzenia przeciwnika inicjatywy, czyli nadajesz jednostronne zabarwienie znaczenia. W inicjatywie chodziło o to, żeby ograniczyć napływ ludzi w ogóle, a nie wyłącznie "uchodźców". Ciągły napływ ludzi wykształconych i z kasą z UE świadczy o tym, jak bardzo im tam było dobrze, natomiast przyjmowanie tych euroentuzjastów również ma swoje fizyczne granice. Dla zobrazowania - powierzchnia Szwajcarii to mniej więcej tyle co powierzchnia dolnośląskiego i opolskiego, ale taka nadająca się do zamieszkania to tyle, gdyby odciąć opolskie. Jest dobrobyt, spokój i porządek, ale wszystko zmierza w stronę Szanghaju, miasta z klimatycznych zakątków zaczynają iść w górę, a ludzie za piętrowe kurniki muszą płacić 1 mln Fr. Gdy gospodarka czy PKB są jedynym wskaźnikiem, to tak - odpowiedzią jest wyłącznie nakręcanie jej i nie wystarczy tylko zwiększanie prędkości, ale konieczne jest zwiększanie przyspieszenia. To jak patrzeć na rozbieganego diesla i cieszyć się, że "no na takie obroty to on jeszcze nigdy nie wszedł". A potem jest tylko bum, świst kulek łożyskowych i tłoki wylatujące przez maskę.

Płacz nad Schengen, gdy sama ta idea już dawno przestała działać, co widać na wszystkich granicach z Niemcami, to argument dla niepogodzonych z rzeczywistością. To już dawno nie jest do uratowania, a złudzenia tylko więcej będą kosztować. Zresztą - jak tam Genewa po szczycie G7? Jak to? Szczyt nie odbył się w Szwajcarii, ale dzicz przyjechała robić rozpierduchę? No patrz pan...

Tymczasem w obszarze imigracji, zwłaszcza tej nielegalnej i pseudo-uchodźczej przez tereny krajów bezpiecznych, państwo ma na stole tematy - ochrona granic w postaci kontroli dla wszystkich, patrole wzdłuż zielonej (choć bardziej pasowaloby białej, z uwagi na szczyty gór i niebieskiej z uwagi na przebieg Renu) granicy, procedowane jest uznanie za bezpieczne wszystkich afrykańskich krajów znad Morza Śródziemnego (w zanaczeniu koniec z ubieganiem się o azyl). Wprawdzie proces legislacyjny trwa, ale zabawa w "udajemy, że nie wiemy o co chodzi", już powoli przechodzi.

Także spokojnie, psy szczekają, karawana jedzie dalej. Przy okazji poszły 3 mld na unowocześnienie obrony zagrożeń z powietrza i to wszystko tematy tylko z tego tygodnia.
@qrcok, Skoro dla Ciebie wolny przepływ ludzi i Schengen to jest to samo, to tutaj skończmy dyskusję.

Tak tylko podpowiem że ten pierwszy to 2002 i dotyczy pracowników a ten drugi to 2008 (ląd) i 2009 (lotniska) i dotyczy kontroli na granicy.