PUTIN WYGRAŁ! MOŻE JAKIŚ GŁUPEK TO ŁYKNIE - Sybiha grzmi o „strategicznym błędzie Prezydenta Polski”. „Zyska jedynie Moskwa”nczas.info

Decyzja o pozbawieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Orderu Orła Białego jest strategicznym błędem prezydenta Polski Karola Nawrockiego, na którym zyska jedynie Rosja – oświadczył w piątek szef ukraińskiej dyplomacji Andrij Sybiha.

„Decyzja o pozbawieniu Prezydenta Ukrainy Orderu Orła Białego jest strategicznym błędem Prezydenta Polski, na którym zyska jedynie Moskwa” – napisał minister na swoim Facebooku.

Prezydent Nawrocki poinformował w piątek, że wobec zgody prezydenta Zełenskiego na nadanie jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy nazwy „Bohaterów UPA”, po konsultacji z Kapitułą Orderu Orła Białego podjął decyzję o odebraniu tego odznaczenia Zełenskiemu.

„Jest nam przykro, że w Warszawie górę wzięły emocje i skłoniły one polskich polityków do podejmowania nieuzasadnionych, impulsywnych i lekceważących kroków nie tyle wobec prezydenta Zełenskiego, ile przede wszystkim wobec państwa ukraińskiego” – podkreślił Sybiha.

http://nczas.info/2026/06/19/sybiha-grzmi-o-strategicznym-bledzie-prezydenta-polski-zyska-jedynie-moskwa/

#Polska #ukraina

8

@waldy33, Ale to jest bezczelne. Doskonale sobie zdawali sprawę, że taka decyzja - o nadawaniu jednostkom nazw po UPA - wywoła oburzenie ( być może nie spodziewali się, że tak wielkie, ale mogli się spodziewać ), zrobili to mimo tego i teraz odwracają kota ogonem. Jak ktoś dał narzędzia propagandy Putinowi to zrobił to Zelenski - koniec kropka.
@waldy33,

tylko tego brakowało by Polacy słuchali banderowskich kłamców i przygłupów
@waldy33, no przecież to prawda, Putin wygrał.
@tk95, zgadza się tak jak napisałem, JAKIŚ GŁUPEK TO ŁYKNIE
no przecież to prawda, Putin wygrał.


@tk95, Jak wygrał jak U-PAdlina jeszcze nie podbita ?

Bo jeśli chodzi o ten order,to jedyny powód żeby go nie odbierać to to,że to i tak jest niepoważny order który dostała Grybauskite,który dostawali Targowiczanie itd. Cała reszta z "bohaterami UPA" jasno i dobitnie wskazuje,że gdyby go nie odebrać to to by była kompromitacja Polski jako kraju.