Homeowners are being forced to tear out air conditioning from their private properties under climate laws, despite rising temperatures.
Council planning officers ordered residents to remove air-con units over fears they produce too much carbon dioxide, stating they should only be used as a “last resort”.
The net zero clampdown is part of building regulations that state “active cooling” should only ever be allowed when all other means of “passive cooling”, such as opening windows or using fans, have been exhausted.
Właściciele domów są zmuszani do usówania klimatyzacji ze swoich prywatnych nieruchomości zgodnie z przepisami klimatycznymi, pomimo rosnących temperatur.
Planowania Rady nakazał mieszkańcom usunięcie jednostek klimatyzacyjnych z obawy, że wytwarzają zbyt dużo dwutlenku węgla, stwierdzając, że powinny być używane tylko w "ostateczności".
Ograniczenie zerowe netto jest częścią przepisów budowlanych, które stanowią ,że "aktywne chłodzenie" powinno być dozwolone tylko wtedy, gdy wszystkie inne środki" pasywnego chłodzenia", takie jak otwieranie okien lub używanie wentylatorów, zostały wyczerpane.
Arytkuł:
http://www.telegraph.co.uk/money/consumer-affairs/air-conditioning-torn-from-homes-under-net-zero-clampdown/
#klimat #klimatyzacja #debile #globalneocieplenie
dodge_durango
0
borubar
1
Ja sobie właśnie kilka dni temu kupiłem taki klimatyzator przenośny (normalny split tylko że mniejszy i jednostki połączone są elastycznymi wężami), nie to że mi ktoś zakazywał tylko taki mniejszy mi pasował bo dach o dziwacznej konstrukcji powodował że za bardzo nie było miejsca na normalny, a poza tym jak się skończą upały to go zdejmę i schowam aby domu nie szpecił.
Od wczoraj u mnie działa i na razie jestem z niego super zadowolony.
Wiem że ludzie w blokach kupują takie klimatyzatory jak im spółdzielnia nie pozwala zamontować klimatyzacji w normalny sposób, to sprzęt przenośny jak odkurzacz czy lodówka więc pozwolenie za zamontowanie czegoś na bloku nie jest wymagane.
Alpragen
1
pentakilo
2
malcolm
5