Kiedy nie pozostaje ci nic innego niż like wpisu rzepa, naczelnego neuropka to wiedz, że nie pluć na tę partię to wstyd

http://x.com/rzep8/status/1982862289515753542?t=GglEyYp4Y_hkI5ODe3QCXg&s=19
A Ci przebierańcy.... 🤦 Każdy z nich jakby chciałby zaparzyć herbatkę prezesowi #pdk

http://x.com/rzep8/status/1982862289515753542?t=GglEyYp4Y_hkI5ODe3QCXg&s=19
A Ci przebierańcy.... 🤦 Każdy z nich jakby chciałby zaparzyć herbatkę prezesowi #pdk
msqs1911
2
Zakład górniczy to Kopalnia a zakład górniczy to dwie różne rzeczy. Zakładem mogą być magazyny surowców (place, słady), byty odpowiedzialne za całą organizację pracy w tym za zarządzanie zasobami ludzkimi (np. dział kadr), logistyką (np. autobusy firmowe) itp...
Natomiast
Spadek wydobycia węgla w Polsce postępuje od 1990 r. Co roku wydobywa się mniej bo polski węgiel jest po prostu droższy od australijskiego, chińskiego... Koszty działania kopalń głębinowych są zawsze zdecydowanie wyższe niż w kopalniach odkrywkowych, gdzie surowiec zalega płytko pod ziemią - a praw fizyki nie zmieni się ustawą.
http://swiatoze.pl/wp-content/uploads/2018/02/Wegiel-wydobycie-1.png
Natomiast Polskie Kopalnie w 2023 r. i tak zarobiły netto 5 mld zł zysku. Jeszcze większy zysk zanotowały w 2022 r. zysk netto wynosił 9,7 mld zł (to też efekt wojennej hossy na surowcach). Natomiast pod nową władzą za cały rok 2024 straty sięgnęły 11,06 mld zł netto. W pierwszym kwartale 2025 roku sektor zanotował stratę netto w wysokości 1,65 mld zł, co stanowi pogorszenie w stosunku do poprzedniego roku. Więc sens jest porównywać tylko jabłka do jabłek a nie do pomarańczy.
http://businessinsider.com.pl/gospodarka/katastrofa-finansowa-w-gornictwie-wegla-kamiennego-straty-wzrosly-trzykrotnie/hcz2flr
Dps
0
Temat tyczy tego, że PiS zamykał kopalnie, a teraz temu durnemu ludowi będzie mówił że będzie otwierać 🤦🤦
To po co zamykali? 🤦
DarrDarek
0
PiS jak reszta reżimu wystawionego do władzy to pachołki masońskie. Robią to co wynika z rozkazów na górze. PiSiaki wykonywały rozkazy Brukseli. A pachołki masońskie z Brukseli wykonują polecenia z chazarskiej centrali masonów.
Dps
0
Być może chodzi o procesy geologiczne gdzie warstwy węgla w przeciągu 2 lat przyniosły się, na skutek wynoszenia tektonicznego, na płycizny
msqs1911
0
Więc bierzesz z połykiem jakieś lewackie wysrywy
Dps
0
O MATKO! RZEP SKORZYSTAŁ AI by wstawić w usta Kaczyńskiego że chce otwierać nowe kopalnie!!!!
On naprawdę powiedział "będziemy zamykać tak jak zamykaliśmy"
🤯
Dzięki, że otwierasz oczy
msqs1911
0
http://wysokienapiecie.pl/95937-wydobycie-wegla-w-polsce-w-2023/
Dps
0
I jeszcze zabawne- cytujesz portal wiatrowego lobbysty... Szanuję za dobry zestaw materiałów, ale czekam na odpowiedź
msqs1911
0
Dps
0
Możesz mi powiedzieć w KTÓREJ DOKŁADNIE SEKUNDZIE POWIEDZIAŁ że NIE będzie budował
Wskaż mi tę sekundę
Pajonk_STRACHU
2
żydowska polskojęzyczna wesz a nie człowiek. A już na pewno nie Polak.
Cyr4x
3
Dps
0
Thanos
5
Pajonk_STRACHU
1
msqs1911
Wpis został usunięty przez autora
PostironicznyPowerUser
2