Kiedy nie pozostaje ci nic innego niż like wpisu rzepa, naczelnego neuropka to wiedz, że nie pluć na tę partię to wstyd

Zdjęcie

http://x.com/rzep8/status/1982862289515753542?t=GglEyYp4Y_hkI5ODe3QCXg&s=19

A Ci przebierańcy.... 🤦 Każdy z nich jakby chciałby zaparzyć herbatkę prezesowi #pdk

20

@Dps, @PostironicznyPowerUser, @Cyr4x, @Thanos, Wszystko jest zgodne z faktami tylko te fakty trzeba jeszcze rozumieć xD:

Zakład górniczy to
wyodrębniona jednostka techniczna i organizacyjna działająca w ramach kopalni, zajmująca się poszukiwaniem, wydobyciem, przetwarzaniem lub dystrybucją surowców mineralnych.
Kopalnia a zakład górniczy to dwie różne rzeczy. Zakładem mogą być magazyny surowców (place, słady), byty odpowiedzialne za całą organizację pracy w tym za zarządzanie zasobami ludzkimi (np. dział kadr), logistyką (np. autobusy firmowe) itp...

Natomiast
Kopalnia to struktura organizacyjna w ramach przedsiębiorstwa górniczego, obejmująca różne zakłady górnicze, zarówno podziemne, jak i odkrywkowe


Spadek wydobycia węgla w Polsce postępuje od 1990 r. Co roku wydobywa się mniej bo polski węgiel jest po prostu droższy od australijskiego, chińskiego... Koszty działania kopalń głębinowych są zawsze zdecydowanie wyższe niż w kopalniach odkrywkowych, gdzie surowiec zalega płytko pod ziemią - a praw fizyki nie zmieni się ustawą.

http://swiatoze.pl/wp-content/uploads/2018/02/Wegiel-wydobycie-1.png

Natomiast Polskie Kopalnie w 2023 r. i tak zarobiły netto 5 mld zł zysku. Jeszcze większy zysk zanotowały w 2022 r. zysk netto wynosił 9,7 mld zł (to też efekt wojennej hossy na surowcach). Natomiast pod nową władzą za cały rok 2024 straty sięgnęły 11,06 mld zł netto. W pierwszym kwartale 2025 roku sektor zanotował stratę netto w wysokości 1,65 mld zł, co stanowi pogorszenie w stosunku do poprzedniego roku. Więc sens jest porównywać tylko jabłka do jabłek a nie do pomarańczy.

http://businessinsider.com.pl/gospodarka/katastrofa-finansowa-w-gornictwie-wegla-kamiennego-straty-wzrosly-trzykrotnie/hcz2flr
@msqs1911, ale temat nie dotyczy tego czy mamy płytkie czy głębokie złoża.

Temat tyczy tego, że PiS zamykał kopalnie, a teraz temu durnemu ludowi będzie mówił że będzie otwierać 🤦🤦

To po co zamykali? 🤦
@Dps,
PiS zamykał kopalnie, a teraz temu durnemu ludowi będzie mówił że będzie otwierać. To po co zamykali?


PiS jak reszta reżimu wystawionego do władzy to pachołki masońskie. Robią to co wynika z rozkazów na górze. PiSiaki wykonywały rozkazy Brukseli. A pachołki masońskie z Brukseli wykonują polecenia z chazarskiej centrali masonów.
@DarrDarek, spokojnie. Myślę że kolega @msqs1911 spokojnie da radę wytłumaczyć co się zmieniło w prawie dokładnie 2 lata, że z zamykania kopalń pis zacznie otwierać.

Być może chodzi o procesy geologiczne gdzie warstwy węgla w przeciągu 2 lat przyniosły się, na skutek wynoszenia tektonicznego, na płycizny
@Dps, Próbowałem odszukać jakiś cytat z Kaczyńskiego o otwieraniu nowych kopalń węgla ale nie znalazłem niczego takiego. Był jeden Cytat mówiący coś przeciwnego - co przy złej woli można przekręcić:

„Gaz można uzyskiwać z różnych źródeł, mamy takie możliwości, nawet zwiększenia ilości gazu, ale przy obecnych cenach, i to nawet przy przewidywaniach, że cena gazu szybko spadnie, to nadal będzie mało opłacalne”, stwierdził Kaczyński. Czemu nie węgiel? Prezes PiS tłumaczył, że w obecnej sytuacji znaczące zwiększenie wydobycia w kopalniach nie jest możliwe, bo inwestycje w górnictwie są długotrwałe, a działania trzeba podjąć już teraz.

„Tylko wtedy, kiedy będziemy przekonani, że to się opłaca albo że jest nie do uniknięcia, to będziemy podejmowali te najdalej idące działania, czyli budowę nowych kopalń. Mamy złoża w województwie lubelskim, są też możliwości na Śląsku. Problem w tym, że tam, gdzie można wybudować kopalnie, są sprzeciwy społeczne


Więc bierzesz z połykiem jakieś lewackie wysrywy
@msqs1911,

O MATKO! RZEP SKORZYSTAŁ AI by wstawić w usta Kaczyńskiego że chce otwierać nowe kopalnie!!!!

On naprawdę powiedział "będziemy zamykać tak jak zamykaliśmy"

🤯

Dzięki, że otwierasz oczy
@Dps, Zacytuję nawet więcej:

Odchodzący rząd PiS oszacował, że do 2049 roku górnictwo będzie wymagać 100 mld zł dopłat z pieniędzy polskich podatników (każda rodzina przekaże na górnicze pensje po 7 tys. zł). Tymczasem już w przyszłym roku na uratowanie PGG i Tauron Wydobycie potrzebnych będzie aż 7 mld zł (każda polska rodzina dołoży po 500 zł). Powodem jest ogromny wzrost materiałów, podwyżki płac i wypłata hojnych premii, przy jednoczesnym dalszym spadku wydobycia. Polskie górnictwo znalazło się dokładnie w tym samym miejscu, w jakim znalazło się górnictwo holenderskie, belgijskie i francuskie w latach 60., górnictwo brytyjskie w latach 70., a górnictwo niemieckie na przełomie lat 70. I 80. Wysokość zarobków w całym kraju, a zwłaszcza w górnictwie (najwyższe średnie pensje w całym sektorze przedsiębiorstw) jest już zbyt wysoka, aby utrzymywać wydobycie w starym zagłębiu, gdzie nie ma już płytkich pokładów węgla, ani nowoczesnych kopalń, a szansa na zbudowanie nowej wysokowydajnej kopalni węgla kamiennego energetycznego przeminęła co najmniej dekadę temu (nikt jej dziś nie sfinansuje).


http://wysokienapiecie.pl/95937-wydobycie-wegla-w-polsce-w-2023/
@msqs1911, będziesz miły wyjaśnić co mają opracowania pisowskie, trafne lub nie, do tego że szef partii POWIEDZIAŁ że będzie otwierać kopalnie

I jeszcze zabawne- cytujesz portal wiatrowego lobbysty... Szanuję za dobry zestaw materiałów, ale czekam na odpowiedź
@Dps, Powiedział, że NIE będzie otwierać kopalni - chyba że byłyby jakieś wybitne sprzyjające okoliczności - ale na to się nie zanosi.
@msqs1911,
otóż jeżeli my pójdziemy ta droga którą jest, rysuje się możliwość aby została wybrana, chociaż ona nie będzie łatwa, to BUDUJEMY NOWE KOPALNIE

- można odtworzyć!

-...... Odtwarzamy budujemy


Możesz mi powiedzieć w KTÓREJ DOKŁADNIE SEKUNDZIE POWIEDZIAŁ że NIE będzie budował

Wskaż mi tę sekundę
@Dps, Przecież Kaczysyn żydek z Odessy wyssał socjalizm z mlekiem dziadka. Nie można się spodziewać po takiej antypolskiej kurwie że będzie robił coś dobrego dla Polski i Polaków jak tylko nawijał makaron na uszy i mydlił oczy.

żydowska polskojęzyczna wesz a nie człowiek. A już na pewno nie Polak.
@Dps, A gdzie napisał nieprawdę? PiS zamykał kopalnie, a teraz sobie wymyślili kolejną kiełbasę wyborczą, żeby urabiać elektorat. Tak działa każda główna partia.
@Cyr4x, nie twierdzę, że napisał nieprawdę. Twierdzę, że to jest tak gówniana partia, że ciężko się nie zgodzić z najtwardszą lewicą, z którą "chciałbym" zgadzać się stosunkowo rzadko
@Dps, musiał trochę pozamykać, aby w następnej kampanii móc obiecać, że coś pootwiera. Tak działa polityka — zasoby (typu kopalnie) masz w skończonej liczbie, a o reelekcję trzeba walczyć cały czas

Wpis został usunięty przez autora

@Dps, z kolei ten zjeb popiera UE, a wygaszanie górnictwa wpisuje się w ich politykę. co za różnica czy robi to jego kochana partia, która się przemianowała na KO czy partia lewa i skurwysyństwa