@MartiKonchelsky, Z jednej strony znowu na myśl o I RP zrobiło mi się mokro.

Z drugiej strony pomyślałem że jakby znowu była to polaczki znowu popełnili by kilka debilizmów typu dać rozwalić ją "bratniemu narodowi" czy dać się rozwinąć protooligarchom.
@uciekajciezpolski, Nie ma do czego.

1. Istniały Prusy

2.Tak jak teraz mnóstwo żydostwa z tą różnicą że przed "holokaustem" było to żydostwo jawne

3.Wywrotowe mniejszości narodowe na których zagospodarowanie nijak nie było pomysłu - czego rezultatem była współpraca Białorusinów z Sowietami a w wykonaniu ukraińców - Wołyńskie Ludobójstwo...

Ja tam wolałbym repolonizowanie serbołużyczan i kurtynę chemiczna z V-gazów grubości przynajmniej 10 km od strony zachodniego brzegu Łaby.
@dsol17, Nie mówię że polskie niemowlęta skakały same na widły tym biednym ukraińcom kiedy ten niedobry pynia zmusił ich do pracy w kołchozie na wołyniu w latach 40.

Ale w większości przypadków to co się wydarzyło temu narodowi było skutkiem ich debilnych decyzji.
@uciekajciezpolski, No to mówiliśmy i myśleliśmy o 2 różnych rzeczach.

Co do ukrów pełna zgoda - w świetle tego,że wygląda na to,że Q to jednak mogła być ściema (aż żałuję,że nicka nie mogę zmienić) to nie rozumiem dlaczego ruscy jeszcze nie zrzucili głowicy taktycznej na będący i tak stolicą banderyzmu Lwów. Wcale by mi tego miasta nie było szkoda - i u nas podżegacze wojenni by się zesrali i problem banderyzmu rozwiązany i jeszcze wojna skończona wskutek złamania morale ukrów.