Znów Batyr zabłysnął przed milionami Polaków - podpisał ustawę zniechęcającą do posiadania zwierzątgazetaprawna.pl

"Nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie podnosić podatki Polakom". Tymczasem: chcesz pieska? Zapłać i zarejestruj go a potem płać lokalny podatek od psa bo jego już nie unikniesz. Chcesz pieska trzymać za stodołą, żeby uniknąć podatku? Przyjdzie kontrola i wlepi 5k kary.

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/11256317,obowiazkowe-czipowanie-psow-i-kotow-prezydent-podpisal-ustawe-o-kropik.html

Polacy nie chcą mieć dzieci bo za drogo i brak perspektyw? To nie będą również mieć towarzyszy leczących ich z depresji życia w chorym kraju. W samotności po 10-12h dziennie w korpo i powrót do pustych czterech kątów.

Dlatego żadne Batyry, Memceny, Wiplery, Kaczyńskie z pełnią władzy na wyłączność. Tylko koalicja z odgórną kontrolą największego patrioty obecnych czasów, jakim jest Grzegorz Braun (na pełnie władzy nie ma co liczyć, ale pakiet kontrolny już tak) i powolne, ale realne wyplenianie komunizmu i upadku jaki niszczy ten kraj od 80 lat.

#batyr #psy #podatki #wolnosc

5

@wladyslaw_krakowski,

Dlatego żadne Batyry, Memceny, Wiplery, Kaczyńskie z pełnią władzy na wyłączność. Tylko koalicja z odgórną kontrolą największego..


Czyli znowu partiokracja bo jeśli koalicja to rozumiem przez to, że z którąś z głównych partii po/pis ? Czyli znowu to samo co było tylko zapakowane w nowy papierek a potem się wszyscy dziwią czemu jest źle a będzie jeszcze gorzej.

A rozwiązanie istnieje aby wreszcie było lepiej. Tym rozwiązaniem jest system władzy obywatelskiej znany jako demokracja bezpośrednia. Danego polityka czy klub poselski można zaszantażować, przekupić, zastraszyć, ale nikt tego nie zrobi z całym narodem.

O tym mówi konstytucja

Art. 4. Konstytucji

Formy sprawowania władzy

1. **Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu**.

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub **bezpośrednio**. (!)

A co robi naród? Oddaje władzę jakimś wodzusiom którzy dobrze nawijają gadkę przed wyborami. A po wyborach jak zawsze, amnezja i robią swoje.

Dzięki temu można by rozwiązać wiele problemów np. skończyć z tym wariackim ets i całą tą dwutlenkowęglową psychozą, czy nawet wyjście z unii. Taki system (demokracji bezpośredniej) działa w Szwajcarii od ok 160 lat. Nikt im tam nie wciśnie zielonego ładu, kontyngentów nachodźców o dzikich obyczajach itp.

Czyli naród ma władzę i decyduje w ważnych sprawach poprzez referenda. Ale, referendum musi być bezprogowe i wiążące. Czemu bezprogowe? Aby nie było takich jaj jak w Krakowie. Próbowano sabotować referendum przez namawianie do zostania w domu. Przypadkowo dobrze wyszło bo silniczki zostały w domu i była przewaga głosów za odwołaniem.

największego patrioty obecnych czasów
Grzegorz jest dobry w nagłaśnianiu problemów i działań pod publikę ale gdy mu ktoś da rozwiązanie (jak wprowadzić demokrację bezpośrednią w Polsce) pod nos to on tego nie chce. Szczytem patriotyzmu jest oddanie władzy w ręce narodu.
@Sudoku,

Czyli znowu partiokracja bo jeśli koalicja to rozumiem przez to, że z którąś z głównych partii po/pis ? Czyli znowu to samo co było tylko zapakowane w nowy papierek a potem się wszyscy dziwią czemu jest źle a będzie jeszcze gorzej.


Mówimy o realnych scenariuszach. Jeżeli pracujemy za średnią krajową to liczymy tak pieniądze by móc kupić samochód typu Hyundai/Opel a nie Ferrari czy Bugatti. W Polsce przy obecnym otępieniu propagandy może wygrać tylko Pis lub PO a pozostałe partie muszą liczyć na koalicję. W interesie niewielkiej grupy - około 20-30% jest to, by taki wynik osiągnęła partia, która będzie kontrolować działania tych dużych graczy. Nie wygra Braun czy Zandberg, nie ma takiej opcji na przetasowanie sceny politycznej o 180 stopni.

A rozwiązanie istnieje aby wreszcie było lepiej. Tym rozwiązaniem jest system władzy obywatelskiej znany jako demokracja bezpośrednia. Danego polityka czy klub poselski można zaszantażować, przekupić, zastraszyć, ale nikt tego nie zrobi z całym narodem.

O tym mówi konstytucja

Art. 4. Konstytucji

Formy sprawowania władzy

1. **Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu**.

2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub **bezpośrednio**. (!)

A co robi naród? Oddaje władzę jakimś wodzusiom którzy dobrze nawijają gadkę przed wyborami. A po wyborach jak zawsze, amnezja i robią swoje.

Dzięki temu można by rozwiązać wiele problemów np. skończyć z tym wariackim ets i całą tą dwutlenkowęglową psychozą, czy nawet wyjście z unii. Taki system (demokracji bezpośredniej) działa w Szwajcarii od ok 160 lat. Nikt im tam nie wciśnie zielonego ładu, kontyngentów nachodźców o dzikich obyczajach itp.

Czyli naród ma władzę i decyduje w ważnych sprawach poprzez referenda. Ale, referendum musi być bezprogowe i wiążące. Czemu bezprogowe? Aby nie było takich jaj jak w Krakowie. Próbowano sabotować referendum przez namawianie do zostania w domu. Przypadkowo dobrze wyszło bo silniczki zostały w domu i była przewaga głosów za odwołaniem.


Ależ ja nie raz fascynowałem się demokracją bezpośrednią. Tylko, żeby były ku niej warunki, to należy ciągnąć za nogi PoPis w dół w systemie partyjnym, bo oni nigdy nie pozwolą Polakom na decydowanie o sobie. A od ponad 20 lat skutecznie ustawili miliony lemingów propagandą tak, że na zmianę wygrywają wybory. Poza Kukizem nie było nikogo do tej pory, kto domagałby się głośno tej formy demokracji referendalnej.

Grzegorz jest dobry w nagłaśnianiu problemów i działań pod publikę ale gdy mu ktoś da rozwiązanie (jak wprowadzić demokrację bezpośrednią w Polsce) pod nos to on tego nie chce. Szczytem patriotyzmu jest oddanie władzy w ręce narodu.


Ale jako jedyny nagłaśnia realnie poważne problemy. Dla żadnej innej partii te problemy nie mają znaczenia. A ludzie realnie chcący przywrócić władzę narodowi są w tym momencie w jakimś promilu poparcia i nie mają żadnych zasięgów. Dlatego rozpierdolić system Braunem i wtedy budować świadomość Polaków i zbudować nową scenę polityczną, gdzie demokracja bezpośrednia będzie mocnym sloganem.
@wladyslaw_krakowski,

Mówimy o realnych scenariuszach...


No nie no, realny scenariusz to taki gdzie mamy już dość zakłamanych polityków i bierzemy sprawy w swoje ręce. Co wybory to ta sama śpiewka czego to oni teraz nie zrobią a po wyborach śmieją się nam w twarz (np. 100 konkretów na 100 dni). Politykowi jak ściekłemu psy nie wolno ufać i tyle.

może wygrać tylko Pis lub PO...
- no właśnie bo ludzie nie mają pojęcia, że można inaczej. Głosują na jednych ze strachu lub z nienawiści do drugich. Nie dlatego, że któraś frakcja realnie coś da Polakom tylko aby nie wygrali ci drudzy. Przyjmując, że głosy są liczone uczciwie.

Ależ ja nie raz fascynowałem się demokracją bezpośrednią...


To prawda ludzie mają zabetonowane głowy, że tylko popis i z uporem maniaka głosują na którąś z tych dwóch wierząc, że no tym razem to na pewno będzie lepiej. W ostatnich wyborach prezydenckich w kandydował Bartosiewicz on nagłaśniał demokrację bezpośrednią. Z marnym efektem bo lud nawet do głów nie dopuszczał możliwości, że można wziąć sprawy we własne ręce. Kolejny kandydat na prezydenta Woch w którymś z nowych filmów na yt też coś o demokracji bezpośredniej mówi. Zasięgi są ucinane ale np. filmiki o tym, że któryś polityk przygadał innemu w jakimś wywiadzie u Gozdyry/rmf/zero czy gdzieś to się roznosi wirusowo. Czyli wychodzi na to, że mamy za głupi naród na takie mądre rozwiązania

Ale jako jedyny nagłaśnia realnie poważne problemy...


Samo nagłaśnianie nic nie daje, bo wystarczy sobie włączyć antysystemowy kanał na yt czy telegramie i jesteśmy na bieżąco z problemami krajowymi. A poważnie to ile osób chce non stop słuchać jak jest źle wiedząc, że i tak g. można z tym zrobić ? A czy razem z tym nagłaśnianiem składał jakieś interpelacje poselskie?

Po drugie obawiam się, że w tym pokazowym procesie przyklepią mu jakikolwiek wyrok aby jako karany wyleciał z polityki.

Po trzecie Grzegorz też nie chce demokracji bezpośredniej w wywiadzie u Andy'ego Choińskiego powiedział na pytanie o to czy popiera koncepcje demokracji bezpośredniej odpowiedział: "demokracja demokracją ale ktoś rządzić musi". Czyli dla mnie jest na równi z innymi politykami którzy łokciami rozpychają się po władzę. Nawet jeśli on mówi prawdę, że jak by doszedł do władzy to wyjdziemy z ue, who to trudno ufać że tak zroby bo każdy polityk obiecuje.
@wladyslaw_krakowski, podatek za psa to kwestia samorządowa. U mnie na przykład tego podatku nie ma, został zniesiony ze względu na małą ściągalność.
@wladyslaw_krakowski, na zachodzie już dawno jest podatek za psa oraz przymus czipowania. Jedną zaletę to ma, tu praktycznie nie zobaczysz bezdomnych psów. W Polsce u nas na wsi to kiedyś często ludzie psa wyrzucili z auta i szybko odjechali. Masakra jacy ludzie potrafią być. Tak że czipowanie popieram, a podatek to jest okradanie ludzi.
@Populus,

na zachodzie już dawno jest podatek za psa oraz przymus czipowania. Jedną zaletę to ma, tu praktycznie nie zobaczysz bezdomnych psów.


W Polsce już bez chipowania praktycznie zanikła bezdomność zwierząt - wystarczyły skuteczne służby, które na zgłoszenie zjawiają się i wyłapują te psy a do tego empatia i bardziej humanitarne postawy obywatelski wśród posiadaczy zwierząt. Używanie argumentu "bezdomności" to tylko argument na wprowadzenie nieuniknionego opodatkowania i stworzeniu pola do karania obywateli chętnych do posiadania zwierząt (za niewystarczającą przestrzeń, domniemane znęcanie się, czy wprowadzenia nowych wymagań, jak na przykład okresowych, odpłatnych badań psów - a więc kolejnego opodatkowania). Podobną semantykę stosuje się dla wprowadzania ustaw cenzurujących media, bądź deanonimizujących użytkowników portali - uniknięcie deprawacji dzieci czy przemocy/hejtu.

W Polsce u nas na wsi to kiedyś często ludzie psa wyrzucili z auta i szybko odjechali. Masakra jacy ludzie potrafią być. Tak że czipowanie popieram, a podatek to jest okradanie ludzi.


Zastanów się nad konsekwencjami ustaw a nie emocjami. Bo właśnie emocjami wprowadza się zamordyzm i niszczy społeczeństwo. Lekarstwo czasami bywa bardziej toksyczne niż choroba. I gwarantuję Ci wprowadzenie przepisów obciążających finansowo posiadaczy zwierząt. W Polsce nie cofa się prawa napiętnującego obywateli tylko się je zaostrza, niezależnie jaka władza rządzi.
@wladyslaw_krakowski,

>Dlatego żadne Batyry, Memceny, Wiplery, Kaczyńskie z pełnią władzy na wyłączność. Tylko koalicja z odgórną kontrolą

ty nie rozumiesz. trzeba całkowicie zniszczyć państwo III RP, ze wszystkimi jego strukturami i procedurami. tak zeby nie dalo sie go w zaden sposob odtworzyć.
@Macer, Nie cale panstwo tylko kreatury. Wystarczy oczyscic z gnid i samo sie uleczy.
@wladyslaw_krakowski, państwo, właśnie państwo. nie ma państwa na świecie bardziej wrogiego Polakom niż III RP.
@Macer, A ja kocham Polskę, za jej zasoby, za piękno natury, za kreatywność i twórczość Polaków oraz pielęgnację tradycji i kultury. Nie znoszę tylko zgnilizny jaką zarasta ten kraj. By Polska stała się potęgą wystarczy wyciąć tą zgniliznę, wraz z częścią karaluchów będących tylko z nazwy "Polakami". Jeżeli kraj się komuś nie podoba to droga wolna, można mieszkać w dowolnym miejscu na świecie.
@wladyslaw_krakowski, no to ja sie wlasnie tego samego domagam chyba odróżniasz Polskę jako kraj (naród i ziemia) od III RP czyli postkomunistycznego marionetkowego rządu kontrolowanego przez amerykanów? to tak samo jak rząd bolszewicki nie był synonimem Rosji ani rząd hitlerowski nie był synonimem Niemiec
0@wladyslaw_krakowski, ale on nie podnosi tylko daje nowy
Pies czekający sam w domu przez 13-14 h to jest ok?

BTW:

Kiedy TW Bolek został PRP mój kilkuletni wtedy syn biegał po podwórku i wrzeszczał hasełko : wałęsa wpadł do mięsa.

Wyjaśniłem mu wtedy, że urząd Prezydenta RP wymaga szacunku bez względu na to kto aktualnie jest na nim.

On pojął, mimo raptem kilku lat.

Ty pojmiesz?
@mtelisz, Hitlerowi też należał się szacunek? Kim-Dzongowi też? W końcu to najważniejsze osoby w państwie. Szacunek należy się temu kto go wypracuje. Jeśli ktoś zachowuje się niegodnie to musi się liczyć z krytyką, nawet z ostrymi słowami. Widać komuchy takie jak ty kochają cenzurę. Pięknym modelem wolności słowa jest USA, gdzie 1 poprawka do konstytucji USA pozwala publicznie obrażać prezydenta, senatorów, kongresmenów z imienia i nazwiska nie ponosząc konsekwencji, ale w Polsce to niepojęte, bo by ci obrażali twoich Kaczyńskich i Tusków. To jedna sprawa, druga sprawa - "Batyr" to jego pseudonim z czasów twórczości historycznej. Czy używanie go, jeżeli on sam go używał, jest obrazą?

Kiedy TW Bolek został PRP mój kilkuletni wtedy syn biegał po podwórku i wrzeszczał hasełko : wałęsa wpadł do mięsa. Wyjaśniłem mu wtedy, że urząd Prezydenta RP wymaga szacunku bez względu na to kto aktualnie jest na nim.


Widzę syn miał więcej godności niż taki stary pierdziel jak ty. Współczuję ojca który nakazuje uległość swemu dziecku wobec obcych ludzi, tylko ze względu na ich przywilej stanowiskowy - niezależnie jakimi szujami są.

Pies czekający sam w domu przez 13-14 h to jest ok?


Od przeprowadzenia śledztwa czy psu dzieje się krzywda i jest maltretowany są służby, a nie podatki. Psa można zostawić pod opiekę emerytowanej sąsiadce, jednocześnie pozwalając jej "dorobić" do emerytury. O tym nie pomyślałeś?
@wladyslaw_krakowski,

Nie znasz mnie ale oczywiście musisz nazwać komuchem. Dlatego uważam , że jesteś durny.

Ogromnie żywotna sprawa, że trzeba będzie JEDNORAZOWO ponieść koszt zaczipowania zwierzaka.

Tylko właśnie dureń może z tego powodu lżyć urzędującego PRP.

Mam dwa, jedno zaczipowane jeszcze przed zabraniem go przeze mnie ze schroniska, drugie było tak małe kiedy zabierałem ze schroniska, że nie zostało. Nie robię z tego dramy. Zaczipuję teraz.

Przynajmniej łatwo będzie ustalić czyj zwierzak jest uciążliwy dla otoczenia.
@mtelisz,

Można również zaczipwoać człowieka - odciążymy budżet z kosztownych śledztw, zmniejszymy przestępczość.

Można wprowadzić w 100% kontrolowany internet - zlikwidujemy hejt i mowę nienawiści i zrobimy porządek z krnąbrnymi obywatelami.

Można również wyprowadzić całkowicie gotówkę - zlikwidujemy szarą strefę, fachowców za gotówkę i stworzymy przejrzystą przedsiębiorczość - pomalowanie ściany za opodatkowaną fakturę, wykopanie rowu - przez oZuSowanego jednoosobowego przedsiębiorcę i tak dalej.

Czemu tego nie zrobić?