@tk95, Atak (epizod psychotyczny) schizofrenii objawia się nagłym nasileniem objawów, w tym omamami (najczęściej słyszeniem głosów), urojeniami (np. przekonaniem o byciu śledzonym) oraz chaotycznym zachowaniem i mową. Pacjent może być skrajnie pobudzony lub całkowicie wycofany i zesztywniały.
Przebieg ataku charakteryzuje się kilkoma dominującymi objawami:
Omamy (halucynacje): Najczęściej są to omamy słuchowe – chory słyszy głosy komentujące jego zachowanie, rozmawiające ze sobą lub wydające polecenia. Rzadziej występują omamy wzrokowe, węchowe czy czuciowe.
Urojenia: Błędne przekonania, z których chorego nie da się wybić logicznymi argumentami. Najczęstsze to urojenia prześladowcze (poczucie, że ktoś chce zrobić mu krzywdę) lub ksobne (wrażenie, że zasłyszane w telewizji lub internecie informacje odnoszą się bezpośrednio do niego).
Zaburzenia myślenia i mowy: Chaotyczny, niespójny sposób wypowiedzi, "skakanie" z tematu na temat lub nagłe przerywanie wątku (tzw. zahamowanie myśli).
Nietypowe zachowania: Dziwne gesty, mimika czy chodzenie bez celu. Chory może zachowywać się nieadekwatnie do sytuacji, np. śmiać się na pogrzebie, a także zaniedbywać podstawową higienę.
Skrajne emocje i reakcje: Atakom towarzyszy często silny lęk. W zależności od typu schizofrenii, pacjent może być gwałtowny i agresywny lub wpadać w stan osłupienia (katatonia), w którym zastyga w bezruchu, nie reagując na otoczenie.
@waldy33, jest też schizofrenia prosta, gdzie urojeń nie ma. Przeważają objawy negatywne deficytowe, czasem wywołana przez problemy środowiskowe - lękliwi rodzice i brak wzorca, dziecko jedynak.
@waldy33, no jestem jakimś fachowcem. Nawet mam dwa poradniki od lekarzy psychiatrów.
W miarę umiem definiować swój nawrót, ostatnio powiedziałem o jednym psychiatrze i tak dyskutowaliśmy, ale że to jeden epizod to zostało z lekami tak jak jest.
Mam dawki dobrane do mnie. Na tym polega indywidualizacja terapii. A nie pytanie się po internetach jak lek działa, często są chorzy zagubieni właśnie pod tym kątem.
@waldy33, byłem już z dwa lata temu dwa razy przesłuchiwany jako świadek. Nie szukałem wymówek, ale też za dużo nie pomogłem.
W ogóle policja na naszym terenie obecnie nawet prężnie działa mimo tego, że nie ma tu takiego głównego komisariatu. Mają nawet dużo ograniczeń, ale prędzej czy później złodziei wyrok za dupę łapie.
Pewna schizofrenia skoro banderowcy żydów mordowali
Banderowcy nie wybierali sobie sojusznika, ale to Żydowie światowi wybrali banderowców jako swoich pachołków do rozpętania wojny przeciw Rosji, do opanowania gojów-Polaków pod oszukańczą władzą z Akcji Wisła. Banderowcy cieszyli się jak dzieci, że Żydowie światowi stali się ich sojusznikiem, że poklepują po plecach, ślą broń i kasę, ale dopiero po czasie bandery zaczęli się orientować, że dla Żydów bandery nie są żadnym sojusznikiem a jedynie frajerem do wykonania lokalnej rozpierduchy na Rosjanach i na Polakach też.
Na razie, nawet jeśli wielu głupców banderowskich zorientowało się, że są jedynie głupim frajerem Żydów światowych, to i tak wiedzą, że nie mają żadnej alternatywy innego ruchu niż udawanie przyjaźni z pejsatymi masonami. Każdy ruch banderów przeciw rozkazom żydostwa skończyłby się brakiem dostaw kasy i broni, a docelowo kampanią oczerniającą banderowską władzę z Kijowa, co można zrobić na pstryknięcie palca Żydów.
Żydzi swoją zemstę na banderowcach za pierwsze ludobójstwo UPA na Żydach już częściowo wykonali. Za 200 tysięcy wymordowanych Żydów już zapewne jakieś 2-3 mln Ukrów albo w piachu albo bez kończyn jako inwalidzi. To jeszcze nie koniec zemsty. Ale ciągle trwa "współpraca" chazarsko-banderowska. Filmik chazarski z czarnymi zięciami, czarnymi mężami Ukrainek, ma naświetlić Ukraińcom, jaki jest końcowy akt tego oszustwa w jakie wepchnięto Ukraińców.
Polacy ulegają duraczeniu chazarsko-banderowskich szmat propagandowych. To słychać, gdy czasami ktoś z rezygnacją godzi się, że jak tylu tu jest Ukraińców to przejęli władzę w Polsce i ... trudno.
Podkreślam, że to jest tylko duraczenie chazarsko-banderowskich szmat propagandowych.
"Rodzimych" Ukraińców z Akcji Wisła jest w Polsce mikroskopijna mniejszość 0,6%. To, że oni przejęli władzę, to tylko obrazuje stopień oszustwa i podstępu jakim się charakteryzują naśladując Żydów, którzy im zresztą pomogli w tym procederze. Taką mniejszość czapką można nakryć a nie walczyć w wojnie domowej. Ktoś powie, że ściągnięto 1,5 mln Ukraińców z Upadliny. Tak, ta mikroskopijna mniejszość Ukraińców z Akcji Wisła specjalnie ściągnęła do Polski Ukraińców z Upadliny, aby tworzyć tu zalążek prawdziwej władzy opartej nie tylko na podstępie i oszustwie, ale na terrorystach, mafii gangsterskiej i wojownikach cywilnych gotowych rzucić się do walki przeciw Polakom na rozkaz banderowców z Kijowa. Jednak na razie, to tylko są osadnicy ukraińscy, którym sporadycznie oszuści z Akcji Wisła przydzielili obywatelstwo polskie, a reszta czeka dopiero.
Praktycznie wystarczyłyby prawdziwie polskie władze Konfederacji, by odsunąć duraczenie Ukraińców z Akcji Wisła z PiS i z PO i z pozostałej malizny reżimowej. Na razie duraczenie oszustów jest zbyt duże, by patrioci polscy zdołali przejąć władzę, a oni mają opcje walki już na etapie zbyt dobrych wyników wyborczych Konfederacji. Przecież rok temu ten z ukraińskim nazwiskiem Hołownia otwarcie mówił, jakie dobre posunięcie zrobiły masońskie pacholęta w Rumunii, że anulowały wybory w których wygrywał niezatwierdzony przez masońskich oszustów Calin Georgescu. Nagle, gdy przerażenie zagląda w oczy pachołkom masońskim, to oni gotowi są przerywać wybory a nawet rozpoczynać zamach stanu banderowski, bo nie wyobrażają sobie, że Polacy mogliby objąć władę w Polsce. A ponieważ Żydowie światowi też sobie tego nie wyobrażają, toteż Ukry są spokojne, że w razie czego to nawet uruchomią 100.000 bojowników banderowskich w Polsce biegających z kałachami, które zapewne gdzieś tam w stodołach z Akcji Wisła są skrzętnie poukrywane. Gdy 10 lat temu okazło się, że nawet działko przeciwlotnicze przemycali do Polski z Upadliny, to kałachów mają pewnie całe kopy.
DarrDarek
4
kamikaze2
6
waldy33
4
tk95
-1
waldy33
2
Przebieg ataku charakteryzuje się kilkoma dominującymi objawami:
Omamy (halucynacje): Najczęściej są to omamy słuchowe – chory słyszy głosy komentujące jego zachowanie, rozmawiające ze sobą lub wydające polecenia. Rzadziej występują omamy wzrokowe, węchowe czy czuciowe.
Urojenia: Błędne przekonania, z których chorego nie da się wybić logicznymi argumentami. Najczęstsze to urojenia prześladowcze (poczucie, że ktoś chce zrobić mu krzywdę) lub ksobne (wrażenie, że zasłyszane w telewizji lub internecie informacje odnoszą się bezpośrednio do niego).
Zaburzenia myślenia i mowy: Chaotyczny, niespójny sposób wypowiedzi, "skakanie" z tematu na temat lub nagłe przerywanie wątku (tzw. zahamowanie myśli).
Nietypowe zachowania: Dziwne gesty, mimika czy chodzenie bez celu. Chory może zachowywać się nieadekwatnie do sytuacji, np. śmiać się na pogrzebie, a także zaniedbywać podstawową higienę.
Skrajne emocje i reakcje: Atakom towarzyszy często silny lęk. W zależności od typu schizofrenii, pacjent może być gwałtowny i agresywny lub wpadać w stan osłupienia (katatonia), w którym zastyga w bezruchu, nie reagując na otoczenie.
tk95
0
waldy33
4
tk95
1
W miarę umiem definiować swój nawrót, ostatnio powiedziałem o jednym psychiatrze i tak dyskutowaliśmy, ale że to jeden epizod to zostało z lekami tak jak jest.
Mam dawki dobrane do mnie. Na tym polega indywidualizacja terapii. A nie pytanie się po internetach jak lek działa, często są chorzy zagubieni właśnie pod tym kątem.
waldy33
3
tk95
0
W ogóle policja na naszym terenie obecnie nawet prężnie działa mimo tego, że nie ma tu takiego głównego komisariatu. Mają nawet dużo ograniczeń, ale prędzej czy później złodziei wyrok za dupę łapie.
DarrDarek
2
Banderowcy nie wybierali sobie sojusznika, ale to Żydowie światowi wybrali banderowców jako swoich pachołków do rozpętania wojny przeciw Rosji, do opanowania gojów-Polaków pod oszukańczą władzą z Akcji Wisła. Banderowcy cieszyli się jak dzieci, że Żydowie światowi stali się ich sojusznikiem, że poklepują po plecach, ślą broń i kasę, ale dopiero po czasie bandery zaczęli się orientować, że dla Żydów bandery nie są żadnym sojusznikiem a jedynie frajerem do wykonania lokalnej rozpierduchy na Rosjanach i na Polakach też.
Na razie, nawet jeśli wielu głupców banderowskich zorientowało się, że są jedynie głupim frajerem Żydów światowych, to i tak wiedzą, że nie mają żadnej alternatywy innego ruchu niż udawanie przyjaźni z pejsatymi masonami. Każdy ruch banderów przeciw rozkazom żydostwa skończyłby się brakiem dostaw kasy i broni, a docelowo kampanią oczerniającą banderowską władzę z Kijowa, co można zrobić na pstryknięcie palca Żydów.
Żydzi swoją zemstę na banderowcach za pierwsze ludobójstwo UPA na Żydach już częściowo wykonali. Za 200 tysięcy wymordowanych Żydów już zapewne jakieś 2-3 mln Ukrów albo w piachu albo bez kończyn jako inwalidzi. To jeszcze nie koniec zemsty. Ale ciągle trwa "współpraca" chazarsko-banderowska. Filmik chazarski z czarnymi zięciami, czarnymi mężami Ukrainek, ma naświetlić Ukraińcom, jaki jest końcowy akt tego oszustwa w jakie wepchnięto Ukraińców.
waldy33
4
nexT
2
waldy33
5
DarrDarek
2
Polacy ulegają duraczeniu chazarsko-banderowskich szmat propagandowych. To słychać, gdy czasami ktoś z rezygnacją godzi się, że jak tylu tu jest Ukraińców to przejęli władzę w Polsce i ... trudno.
Podkreślam, że to jest tylko duraczenie chazarsko-banderowskich szmat propagandowych.
"Rodzimych" Ukraińców z Akcji Wisła jest w Polsce mikroskopijna mniejszość 0,6%. To, że oni przejęli władzę, to tylko obrazuje stopień oszustwa i podstępu jakim się charakteryzują naśladując Żydów, którzy im zresztą pomogli w tym procederze. Taką mniejszość czapką można nakryć a nie walczyć w wojnie domowej. Ktoś powie, że ściągnięto 1,5 mln Ukraińców z Upadliny. Tak, ta mikroskopijna mniejszość Ukraińców z Akcji Wisła specjalnie ściągnęła do Polski Ukraińców z Upadliny, aby tworzyć tu zalążek prawdziwej władzy opartej nie tylko na podstępie i oszustwie, ale na terrorystach, mafii gangsterskiej i wojownikach cywilnych gotowych rzucić się do walki przeciw Polakom na rozkaz banderowców z Kijowa. Jednak na razie, to tylko są osadnicy ukraińscy, którym sporadycznie oszuści z Akcji Wisła przydzielili obywatelstwo polskie, a reszta czeka dopiero.
Praktycznie wystarczyłyby prawdziwie polskie władze Konfederacji, by odsunąć duraczenie Ukraińców z Akcji Wisła z PiS i z PO i z pozostałej malizny reżimowej. Na razie duraczenie oszustów jest zbyt duże, by patrioci polscy zdołali przejąć władzę, a oni mają opcje walki już na etapie zbyt dobrych wyników wyborczych Konfederacji. Przecież rok temu ten z ukraińskim nazwiskiem Hołownia otwarcie mówił, jakie dobre posunięcie zrobiły masońskie pacholęta w Rumunii, że anulowały wybory w których wygrywał niezatwierdzony przez masońskich oszustów Calin Georgescu. Nagle, gdy przerażenie zagląda w oczy pachołkom masońskim, to oni gotowi są przerywać wybory a nawet rozpoczynać zamach stanu banderowski, bo nie wyobrażają sobie, że Polacy mogliby objąć władę w Polsce. A ponieważ Żydowie światowi też sobie tego nie wyobrażają, toteż Ukry są spokojne, że w razie czego to nawet uruchomią 100.000 bojowników banderowskich w Polsce biegających z kałachami, które zapewne gdzieś tam w stodołach z Akcji Wisła są skrzętnie poukrywane. Gdy 10 lat temu okazło się, że nawet działko przeciwlotnicze przemycali do Polski z Upadliny, to kałachów mają pewnie całe kopy.