Polacy wśród społeczeństw o najniższej częstotliwości "puszczania gazów".

Tak wynika z badań opisanych w czasopiśmie "Biosensors and Bioelectronics: X". Do pomiaru częstotliwości "wydzielania gazów" zespół naukowców z Uniwersytetu Maryland opracował specjalne urządzenie o nazwie "Smart Underwear", które podczas noszenia mierzy gazy jelitowe za pomocą czujników chemicznych. Jak dotąd reprezentatywne badania przeprowadzono w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych oraz krajach Europy.

Wstępne wyniki wskazują, że liderami pod względem częstotliwości "puszczania gazów" w Europie są Hiszpanie, Portugalczycy, Włosi, Francuzi oraz Grecy - robią to średnio ponad 50 razy dziennie.

Najskromniej pod tym względem wypadają Skandynawowie, Brytyjczycy oraz właśnie Polacy. Okazuje się, że średnio "puszczamy bąki" mniej niż 20 razy dziennie.

[Źródło: "Biosensors and Bioelectronics: X", 28, 2026]

#ciekawostki

5

@szymonpl, tylko czekać jak nam licznik przy dupie zamontują.
@szymonpl, warto dodać, że trochę to wynika z wyjątkowej urody polskich kobiet, których również jest bardzo dużo na wyspach.

Jak powszechnie wiadomo ładne kobiety nie pierdzą
@Dps, motylkami jak już.