Przejrzałem artykuły w polskich i norweskich mediach, żeby sprawdzić gdzie większa propaganda i kłamstwa na temat przejęcia władzy w Syrii przez (de facto) Al-Kaide #pdk

Bezapelacyjnie wygrała Wyborcza

23

@Cziter, No a tzw. arabska wiosna w 2011 nie zaczęła się przypadkiem od tego, ze po kilku latach suszy ludzie tam wkurwa złapali?
@lipathor, Arabska Wiosna to nie były oddolne ruchy i od początku plan opierał się głównie na grupach salafickich i typowych dżihadystach. W krajach arabskich nie ma wcale wielu demokratów. Tam prawie wszyscy są głęboko wierzącymi muzułmanami, a demokracja kojarzy im się z kolonizacją. Przestań wierzyć w to co mówią w mediach na temat Bliskiego Wschodu. To prawie same kłamstwa.

Poza tym akurat w Syrii, dużo większe tłumy wychodziły na ulicę okazać poparcie dla Asada i protestować przeciw wojnie niż podczas arabskiej wiosny. #pdk

Prawilnie przypominam, że Syria to było ostanie państwo na Bliskim Wschodzie, w którym szyici, sunnici, alawici, druzowie, żydzi, katolicy, prawosławni... Wszyscy potrafili żyć obok siebie bez wojny przez wiele lat. Asad był jak na ten region najbardziej nowoczesnym władcą (w końcu kształcił się na Zachodzie). Wojna domowa w Syrii, to taki sam przekręt jak broń masowego rażenia w Iraku, czy obalenie Kadafiego. Tam chodziło o zablokowanie biznesów Iranu, Syrii i Iraku (Rosja miała im np. rurociągi budować do Europy i zrobiliby konkurencję ArabiiS, Katarowi, ZEA itd.) Mam nadzieję, że Trump w końcu coś z tym zrobi, wyłoży dokumenty na stół (w końcu wykradł dużo tajnych podobno) i nareszcie zaczniemy wsadzać do więzień Bidenów, Clintonów, Stoltenbergów i innych Sikorskich. (Tak wiem - zesrałem się. Już wstaję!)
Mam nadzieję, że Trump w końcu coś z tym zrobi, wyłoży dokumenty na stół (w końcu wykradł dużo tajnych podobno) i nareszcie zaczniemy wsadzać do więzień Bidenów, Clintonów, Stoltenbergów i innych Sikorskich. (Tak wiem - zesrałem się. Już wstaję!)


@Cziter, Dobrze, że masz świadomość że to niemożliwe
@lipathor, Ja właśnie nabrałem małej nadziei. Po tym co wyprawia Biden i jak rzutkę na taśmę eksaluje wojnę na Ukrainie, po tym jak panicznie odpalił hurtowe ułaskawienia do przodu, oraz po tym jaką administrację zaproponował Trump, wygląda jakby naprawdę mieli im się w końcu dobrać do tyłków. Trump pamięta jak chcieli go uwalić, jak odpalali śledztwa z byle powodu przeciw niemu i nawet impeachment forsowali. Teraz piłka po jego stronie, a on nie jest pionkiem i marionetką jak jego przeciwnicy. On nie musi ślepo słuchać rozkazów, bo wie że nie jest skazany na 2 opcje - polityka albo przegryw. Dlatego całkiem prawdopodobne, że weźmie odwet. Tym bardziej że wie, iż jeżeli wypłynie prawda o machlojkach Demokratów z wojnami, to społeczeństwo stanie po jego stronie.
@lipathor, ej, ale kto rozpalił te marzenia? Nie Trump swoimi nominacjami na stanowiska w administracji, tylko urzędnicy z ramienia Demokratów i ich media - dostali takiej sraczki, jak usłyszeli, że Kennedy, Musk lub Gabbard obejmą stanowiska dające im w ręce bata na oszustów, że ich oskarżenia o ruskie onuce czy nawet "martwego tasiemca w mózgu" (tak Wyborcza napisała o Kennedym:) dobitnie pokazują, że mają za dużo do ukrycia i pełne portki że strachu 🤷
@Cziter, a może to naprawde banda szurów i demokraci wiedzą, że będzie źle pod ich rządami?
@lipathor,

demokraci wiedzą, że będzie źle pod ich rządami


Kek:) Tak jak Republikanie zawsze wiedzą, że będzie gorzej pod rządami Demokratów. ...albo tak samo jak PiS i PO widzą nawzajem swoje rządy:)

Jak na razie dużo więcej dowodów niż na szurstwo ekipy Trumpa, wskazuje że Demokraci z partii mającej reprezentować klasę robotniczą i średnią zamienili się w przestępczą elitę tworzącą patologie na poziomie minimum wieloletniego więzienia jako kary. Zresztą o czym tu gadać, skoro nawet klasyczni wyborcy Demokratów (kolorowi, klasa średnia, robotnicy...) zaczęli głosować na Trumpa i dzięki nim wygrał. Demokraci potrzebują rewolucji w swojej partii i generalnych porządków. Bez tego zostaną nie tylko przegrywami, ale także pośmiewiskiem. Ja sam nigdy nawet nie spoglądałem w stronę Republikanów i ich kandydatów, bo dla mnie była to partia prowojenna i na smyczy lobby zbrojeniowego. Ok. 2019 zmieniłem zdanie, bo zrozumiałem, że role się odwróciły o teraz Demokraci skupiają wszystko co było najgorsze w Republikanach pokroju Bushów. Przecież Kennedy czy Gabbard to byli Demokraci, którzy też prześlij na drugą stronę
@lipathor, a co? Wierzysz mainstreamowym mediom, że Amerykanie nagle masowo zostali faszystami i dlatego Trump wygrał? 🙃
@Cziter, Nie, ogłupieli od social mediów.
@lipathor, Widomix. Każdy kto czyta X jest głupi. Oświeceni to Ci którzy wierzą BBC, Reutersowi i Wyborczej:)
@Cziter, a jaka jest różnica między kimś oglądającym non-stop TVP/TVP/TV Republika a kimś siedzącym w bańce swoich poglądów na X?
@lipathor, Bańka to była na Twitterze. Potem przyszedł Musk i przywrócił balans. Niestety lewactwo nie lubi kiedy opinie przeciwne do ich własnych nie są cenzurowane i zaczęli uciekać z X do kolejnej bańki, w której mogą się pieścić w kólku wzajemnej adoracji 🤷
Potem przyszedł Musk i przywrócił balans


@Cziter, Co
@lipathor, ślepy jesteś? Wkelilem Ci screena ...nawet z mendiów które uważasz za wiarygodnego
@Cziter, Jedyne co się zmieniło to wzrosła ilość fake newsów na X bo nikt z nimi teraz nie walczy. Nie dziwi, że wyborcy Repów wrócili
@lipathor,

wzrosła ilość fake newsów




Dlatego wolisz Wyborczą i takie "real newsy" jak we wpisie
@Cziter, pojęcia nie masz, co wolę
@lipathor, to co się boisz fake newsów na X? Lepsza prawda i fake newsy razem (kto ma mózg, ten rozróżni), niż żeby ktoś za Ciebie decydował co jest fake newsem i filtrował prawdę, która do Ciebie dociera. To co dziś prezentuje X, to się nazywa wolność słowa i wolny dostęp do informacji. Nie chcesz czegoś widzieć, to banujesz i nie widzisz (jak na Lurku). Proste i jeżeli ktoś Ci wmawia, że lepiej za Ciebie zdecyduje co Ci zablokować, to sam się domyśl jaki jest tego prawdziwy cel.
@Cziter, Ja się nie boję, ale gros ludzi siedzi na tym X, obserwuje tylko ludzi o takich samych poglądach i otrzymuje tylko treści zgodne ze swymi poglądami, niekoniecznie z prawdą.
@lipathor, ale jak ktoś sobie ustawić treści zgodne tylko z jego poglądami, to jego wybór. Poza tym jak mu się odmieni, to może sobie odblokować przeciwników.

Lewackie media przeciwnie - to one decydują co możesz wiedzieć i nie masz na to żadnego wpływu.

Taka właśnie różnica między wolnością słowa i poglądów, a lewackim faszyzmem i cenzurą 🤷
@Cziter, Problem w tym, że to działanie domyślne i trzeba świadomego wysiłku, żeby nie mieć bańki.

różnica między wolnością słowa i poglądów, a lewackim faszyzmem i cenzurą


Okłamywanie ludzi i szczucie ich na siebie to chuj a nie wolność słowa.
@lipathor, ale co Ty porownujesz. Przecież takie same jak Twoje zarzuty można skierować do mainstreamowych mediów i będą pasowały 2x mocniej.

Jeszcze raz:

1. Albo Ty decydujesz co sobie sam cenzurujesz na X

2. Albo robi to za Ciebie np. Wyborcza nie pytając Cię o nic.

Wybierz jedno 🤷
@Cziter, ale na algorytm tego co Ci się pokazuje na X wpływu nie masz, owszem możesz coś ukryć, coś zaobserwować ale na głównym feedzie decyduje algorytm. Na Wyborczej też nie musisz czytać wszystkiego, możesz sobie wybrać co chcesz czytać.
@lipathor, jprdl, ale masz tam wszystkich bez cenzury. Jeżeli będziesz chciał poczytać kogoś, kogo Ci algorytm nie wyświetla to go sobie znajdziesz na X

Na Twitterze takiej możliwości nie było, bo jak kogoś zbanowali w ramach cenzury, to ani algorytm ani Ty go nie znajdziesz.

Co Ty za fikołki odstawiasz?:)

@Cziter, banowanie za hejt i fake newsy to nie cenzura.
@lipathor, omg

Serio nie potrafisz zrozumieć, że na X sam sobie banujesz za hejt i fale newsy, a na Facebooku ktoś za Ciebie decyduje co jest fejkiem i hejtem. ...i wykorzystuje to również do blokowania prawdy i podawania Ci swoich kłamstw?

Jeżeli nie rozumiesz takich podstaw i różnicy między wolnością, a przymusem, to serio nie powinieneś mieć praw wyborczych.
@Cziter, Rozumiem nie tylko różnice między wolnoscią a przymusem, ale przede wszystkim między prawdą a kłamstwem i manipulacją. Jak użytkownik ma zbanować kogoś za fake newsy jak nie wie, że to fake newsy?
@lipathor, lol, ten sam użytkownik nie wie, że Wyborczą mu prawdę cenzuruje, a podsuwa fake newsy, w które wierzy.

Jesteś najlepszym przykładem, a ten wpis tego dowodzi - broniłeś najgłupszego fake newsa jaki mogła Wyborcza wymyśleć w tym temacie. Mało kto nawet się spodziewał, że można taki debilizm wymyśleć, jak "wojna domowa w Syrii, przez zmiany klimatu"
Mało kto nawet się spodziewał, że można taki debilizm wymyśleć, jak "wojna domowa w Syrii, przez zmiany klimatu


@Cziter, Że niby to wymysł Wyborczej? Pod kamieniem spędziłeś poprzednia dekadę?
@lipathor, lol, to w takim razie na Ukrainie wojna też wybuchła przez zmiany klimatyczne. ...ale Ty to wiesz, bo nie spędziłeś pod kamieniem ostatniej dekady
@Cziter, nie, wybuchła przez złodziejstwo ruskich i chore ambicje Fiutina o przywróceniu granic ZSRR.
@lipathor, #takbyloniezmyslam Zapomniałeś jeszcze dodać, że Putin wybory 2 razy sfałszował na Ukrainie:)
@Cziter, Nie musiał, miał od tego swoich przydupasów w Ukraińskim społeczeństwie.
@Cziter, Głównym powodem był dalszy postęp w tworzeniu tzw. wielkiego izraela oraz kolejna po 2015 wielka fala "uchodzców" dokonująca inwazji na Europę. Proszę się odprężyć i przyzwyczaić, to już tak zostanie.

http://x.com/wszewko/status/1865801368608670154
@Cziter, A moim zdaniem to był brak przyjęcia kredytu 0%. Gdyby Syryjczycy zadłużyli się na pokolenia, to musieli by zapierd@lać na dwa etaty i nie mieliby czasu na obalanie rządu.

@Cziter, teraz czekam na przyjazd ymigrantów z bronią bo więzienia zostały otwarte a broń armii syryjskiej ma teraz nawet zwykły Ahmed. Niemcy zaś piszą na X ,że teraz trzeba ich odsyłać bo tego chce też Turcja,która planuje prawdopodobnie zająć Aleppo.
@FiligranowyGucio, Moment, chyba powinno być inaczej. Według europejskich lewaków, Syryjczycy uciekali przed Assadem. No to teraz już go nie ma, więc powinni otrzymać bilet powrotny do Syrii, nieprawdaż?