@szymonpl, Aż mnie plecy zaswędziały jak sobie popatrzyłem.
@szymonpl, inna ciekawostką jest to, że spośród tych niedźwiedzi tylko polarny poluje na ludzi i traktuje ludzi jak pożywienie.

Pozostałe jeśli atakują ludzi to tylko w samoobronie albo przez nieporozumienie, błędnie rozumiejąc zamiary człowieka.

W ogóle na świecie są tylko 2 drapieżniki polujące na ludzi, tygrys i niedźwiedź polarny. Pozostałe tylko albo przez pomyłkę, albo na zasadzie walki o teren.