//Foliowa czapeczka on
Najpierw celowo zatrzymujemy wodę w zbiornikach retencyjnych, żeby pokazać jak bardzo planeta płonie. Strach świetnie się sprzedaje, to sprawdzone w ostatnich latach. Przy okazji pomagamy zapewnić warunki do nadchodzącej powodzi, wysuszona ziemia temu sprzyja. Więcej strachu i więcej propagandy.
Nadchodzą opady, było to wiadome od kilku dni, woda dalej w zbiornikach retencyjnych. Powodzie, stan wyjątkowy. Propaganda na całego, histeria klimatyczna, dobry rząd daje, znowu więcej strachu.
Woda opada - olbrzymie zniszczenia czyli olbrzymie odbudowy. Znowu wkracza rząd, widziany jako zbawca. Przy okazji ma świetną podkładkę żeby dodrukować więcej kasy.
Nie ma dla rządzących żadnych minusów takiej sytuacji. Ofiary w ludziach? Poudaje się, że przykro, a zresztą pewnie głosowali na PiS. Starty w mieniu? To świetna okazja na kolejne sztuczne pompowanie GDP. Żadne z tych ofiary przecież nie dotyczą wierchuszki.
Daleki jestem od twierdzenia, ze tusk zwoził wodę beczkowozami po nocach #pdk ale jak to mówią, nie można pozwolić dobremu kryzysowi się zmarnować
//Foliowa czapeczka off
#teriespiskowe
Najpierw celowo zatrzymujemy wodę w zbiornikach retencyjnych, żeby pokazać jak bardzo planeta płonie. Strach świetnie się sprzedaje, to sprawdzone w ostatnich latach. Przy okazji pomagamy zapewnić warunki do nadchodzącej powodzi, wysuszona ziemia temu sprzyja. Więcej strachu i więcej propagandy.
Nadchodzą opady, było to wiadome od kilku dni, woda dalej w zbiornikach retencyjnych. Powodzie, stan wyjątkowy. Propaganda na całego, histeria klimatyczna, dobry rząd daje, znowu więcej strachu.
Woda opada - olbrzymie zniszczenia czyli olbrzymie odbudowy. Znowu wkracza rząd, widziany jako zbawca. Przy okazji ma świetną podkładkę żeby dodrukować więcej kasy.
Nie ma dla rządzących żadnych minusów takiej sytuacji. Ofiary w ludziach? Poudaje się, że przykro, a zresztą pewnie głosowali na PiS. Starty w mieniu? To świetna okazja na kolejne sztuczne pompowanie GDP. Żadne z tych ofiary przecież nie dotyczą wierchuszki.
Daleki jestem od twierdzenia, ze tusk zwoził wodę beczkowozami po nocach #pdk ale jak to mówią, nie można pozwolić dobremu kryzysowi się zmarnować
//Foliowa czapeczka off
#teriespiskowe
Dps
7
I szczerze pod pewnym względem się mylę, bo oceniam to z własnej perspektywy. Jest to też perspektywa zdecydowanej większości ludzi stąd nikt nie zakłada, że to możliwe, bo mało kto uważa, że można być tak pojebanym. A większość jest normalna
A jest dokładnie odwrotnie
W obszarach władzy ponad 70 procent ludzi to psychopaci, ludzie którzy nie wiedzą co to moralność, etyka. Znaczy znają -etyka jest tylko dla psychopaty. Dobre jest to co jest dobre dla psychopaty. I w sumie oglądając tv widzimy np ludzi którzy kłamią bez najmniejszego mrugnięcia oka, bez wstydu, bez jakiejkolwiek refleksji. Psychopatia wśród ludzi władzy jest naukowym faktem. A psychopatia to również realizacja własnych interesów bez względu na koszty
To taka mała dygresja, bo zdaje się, że w tej sprawie powodzi za dużo ludzi byłoby zaangażowanych, byłoby to zbyt widoczne...
I że biurokraci u steru władzy by tego nie zrobili. (I znów właśnie wracam do psychopatii)
dodge_durango
1
@Dps, no właśnie - ile? ile osób faktycznie miało kontrolę nad spuszczaniem wody i ile z nich miało jasny i czytelny obraz sytuacji? Często sobie sobie myślę ile razy ja robiłem w pracy coś co nie miało moim zdaniem sensu bo szef kazał? A ile razy byłem przekonany, że polecenie z góry jest dobre, bez głębszego zastanawiania się?
I w ilu przypadkach da się wskazać jasny łańcuch decyzji?
Dps
1
Zobacz - ja nie wiem.
Już nie chciałem się rozpisywać dalej, ale COVID uwidocznił też jak się robi interesy kiedy patrzą na to miliony.
Co miałoby powstrzymywać przed robieniem interesów wspierających agendę eko. No właśnie to, że "nikt nie byłby tak pojbny'. No właśnie, na pewno by nie był? I tutaj wracam do tego co napisałem o psychopatach
Z drugiej strony w tej sposób można uzasadnić każdą wariacką teorię. I stąd trzeba by mieć wiedzę na temat gospodarki wodnej by to realnie ocenić
dodge_durango
0
@Dps, no właśnie - tutaj pasuje mem, że właśnie się pan dowiedział i co z tego? Ja się zgadzam, że patrzą miliony. Tylko nic z tego patrzenia nie wynika, niech za przykład starczy nasza euro Urszulka wraz z mężem.
No ale chociaż pogdybać sobie warto