Przekrój.

Sierakowski w TVP: Nawrocki to prezydent antypolski, człowiek, który niszczy strategiczny sojusz z Ukrainą. Zachowuje się jak regularny zdrajca [+VIDEO]

Zdjęcie

http://x.com/tvp_info/status/2068650139422794209

Publicysta „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski w niedzielnym wydaniu programu „Wydarzy się” na antenie TVP Info stwierdził, że prezydent „niszczy sojusz strategiczny z Ukrainą” i „zachowuje się jak taki regularny zdrajca”.

Wypowiedź padła w kontekście zbliżającej się konferencji odbudowy Ukrainy w Gdańsku i odebrania Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Sierakowski skrytykował moment podjęcia decyzji wobec Zełenskiego i przedstawił ją jako uderzenie w relacje polsko-ukraińskie.

„To jest prezydent antypolski. Człowiek, który niszczy sojusz strategiczny z Ukrainą, który jest warunkiem polskiej niepodległości […] Nawrocki nigdy nie powinien być polskim prezydentem. To jedyny prezydent w historii, wybrany nieznaną liczbą głosów, z kompromitującą absolutnie biografią i który w tej chwili zachowuje się jak taki regularny zdrajca” – stwierdził Sierakowski.

http://kresy.pl/wydarzenia/sierakowski-w-tvp-nawrocki-to-prezydent-antypolski-czlowiek-ktory-niszczy-strategiczny-sojusz-z-ukraina-zachowuje-sie-jak-regularny-zdrajca-video/

#antypolonizm #zdrajcypolski

5

@waldy33, Mieć takich przeciwników politycznych, to jak wygrana w totolotka. Niech się jeszcze wypowiedzą Michnik, Hartman i Lempart.
@waldy33, w Polsce nigdy nie będzie dobrze póki takie kreatury jak sierakowski nie zawisną
@waldy33,

syjonistyczno-banderowscy zdrajcy Polski z lewactwa kształconego na marksizmie kulturowym oskarżają Polaków o zdradę
@waldy33, miałoby to więcej sensu jakby powiedział tak o Braunie. Podobny oszołom, tylko z drugiej strony barykady.