#SystemyOperacyjne

ZAPRASZAMYmy ZACHĘCAMYmy DO STWORZENIA SKONSTRUOWANIA PRZEZ SIEBIE SAMEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO LINUX MABOX PoLskiego autorstwa pana NAPCOKA chłop chyba wszystko to ogania sam respekt..! Jest niesamowicie konfigurowalny, pozmieniać można dosłownie wszystko. Dobre bo Polskie!

http://pl.maboxlinux.org

http://www.youtube.com/watch?v=aPklRGxegcg&t=66s

9

@tomymy, Próbowałem wiele od lat dystrybucji. Nikt mnie nie przekona do porzucania obecnej. Chyba, że sama padnie. Ale gratulacje dla człowieka który to stworzył.

To manjaro jak widzę. Kiedyś używałem, fajne proste w obsłudze.
@CosTamCosTam, ...Próbowałem wiele od lat dystrybucji. Nikt mnie nie przekona do porzucania obecnej.

MOŻNA WiEDZiEĆ CO TO ZA dystrybucja SYSTEM..?

bo ponieważ żaden system nam nie wytrzymał dłużej niż rok..

w zasadzie ostatnio LTSC pobił ten rekord bo to jest prawdziwy łyndows nie dla gojów.. ;-)
@tomymy, gentoo większość amd64, niektóre pakiety ~amd64.

Jest sporo minusów, ale jak już działa, to jest najstabilniejszy jaki miałem. Serwer kiedyś na nim miałem

Choć wszyscy mówią, że przy dzisiejszych optymalizacjach kompilatorów, arch przy kompilacji nie ma znaczenia, pakiety potrzebne też nie narzucają overhead .... to ja tam widzę zyski szybkościowe całości. Bo niewielki, minimalny narzut zwielokrotnia się po ścieżce bibliotek.

Jak dla mnie cud miód i ustawiasz wszystko jak chcesz. Raz ustawisz, to potem w sumie nie przejmujesz się.... chyba, że mega super wersja czegoś wyjdzie i jest zupełnie inny config.