Nie szukaj mądrości na lewicy, bo jej tam nie ma #heheszkipolityczne #bekazlewactwa

30

@aleqsandrov, jakim cudem w wieku 40 lat jest po menopauzie?
@PostironicznyPowerUser, Nie szukaj mądrości na lewicy, bo jej tam nie ma. Ale to i lepiej, nie rozmnoży się
@PostironicznyPowerUser, rożnie dla różnych kobiet. Stan przedmenopauzalny, bo chyba raczej o tym mówi, u jednych kobiet zaczyna się nawet po 30., a u innych po 50. To tak jak z pierwszą miesiączką - różnie dla różnych dziewczynek.

Kobieta rodzi się z pewną pulą jajeczek, a nie jak mężczyzna, który plemniki produkuje wg potrzeb 😊 W każdym cyklu kobieta uwalnia jedno (lub kilka - stąd ciąże bliźniacze) jajeczko. Jeśli nie dochodzi do zapłodnienia, kobieta miesiączkuje. I tak przez wiele lat aż wyczerpie tę pulę jajeczek, z którymi się urodziła. No i właśnie dlatego, plus inne czynniki, jedna kobieta wchodzi w okres przedmenopauzalny wcześniej, inna później.

🙂
@WolnyCzlowiek, Panie są duże, zatem mają dużo praw, hehehe.