#upal #ociepleniekliamtu

Myślicie, że gigantyczne dotacje UE na betonozę w miastach, deweloperka etc mogą mieć związek z notowaniem coraz większych temp?

22

@dlabeki, Przecież tylko po to się betonuje ulice żeby było cieplej i można było straszyć plebs globalnym ociepleniem.

I jeszcze wycinanie do gołej ziemi tych traw żeby nic nie absorbowało słońca.
@dlabeki, Stare wtedy dobrze zaprojektowane centrum Kielc. Teraz przejście po płycie rynku to wyzwanie-zimne piwo się gotuje.Ale zawsze można iść do parku wolności
@dlabeki, eh, o ileż to lepiej wyglądało. No ale wiadomo, lepiej dać zarobić szwagrowi co kładzie kostkę, niż opłacać osobę co będzie co tydzień kosić tą trawę.
@dlabeki, jeżeli pomiar byłbt przeprowadzony tylko na betonowych rynkach to tak. Ale zazwyczaj pomiary są przeprowadzane w stacjach pomiarowych w cieniu.
@Socjaldemokrata, z tymi pomiarami to ostatnio jest dużo kontrowersji i często punk został ale na około wybetonowno. Chyba w Wielkiej Brytani była mega afera bo są odczyty z punków których już dawno nie ma ale to takie które są obudowane fotowotniaką. Rekordowy odczyt bodaj był w punkcie gdzie akturat startują odrzutowce i wylot gazów z silników. Tak więc ten tego - bywa różnie.
@dlabeki, Dokładnie! Ale o tym lepiej nie mówić - obraza uczuć religijnych klimatystów
@Socjaldemokrata, @dlabeki Wiele stacji meteorologicznych pokazuje coraz wyższe temperatury, bo zmienia się ich otoczenie. Pierwotnie były umieszczane za miastem, gdzie temperatura jest chłodniejsza, a z czasem zostały pochłonięte przez rozrastające się miasta, a te tworzą tzw miejskie wyspy ciepła (beton, asfalt, dachy, mury, ogrzewanie, silniki, itd.). To jeden ze sposobów zakłamywania danych przez klimatystów.
@stawo73, Kiedyś temat zgłębiałem i wychodzi na to, że taka "Farma fotowotlaniczna" podnosi lokalnie temp o kilka stopni (poza farmą bo na farmie to piekarnik) . Podobnie wiatraki robią pustynie wiatrowe gdzie powietrze praktycznie stoi - nawet teraz farmy i kraje kłócą się podkradanie wiatru
@stawo73, dane nie są zakłamywane tylko właśnie korygowane z powodu takich zjawisk:

-globalne serie temperatur są homogenizowane – porównuje się stacje między sobą i usuwa zmiany niezwiązane z klimatem

-naukowcy porównują stacje miejskie i wiejskie i dostosowują wynik

Naukowcy dobrze zdają sobie z tego sprawę.