@b3loza,

Zaskoczyło mnie, że Księżyc i Wenus, które powinny być blisko toru ekliptyki, jednak są od siebie tak odległe, o jakieś 6 stopni kątowych nieboskłonu. Najwidoczniej rzadko już przyglądam się niebu.