NO I SIĘ WYJAŚNIŁO - Szef Sztabu Generalnego WP: Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojnykresy.pl

Zdjęcie

Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojny – oświadczył szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła, odnosząc się do aktów dywersji na terenie Polski, m.in. do wysadzenia torów kolejowych.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesław Kukuła był w poniedziałek gościem „Sygnałów Dnia” w Polskim Radiu 24. Podczas rozmowy odniósł się m.in. do uszkodzeń torów kolejowych, które wykryto w niedzielę. Wyraził opinię, że to element przygotowań do potencjalnej agresji.

„Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojny. Buduje tutaj pewne środowisko, które ma doprowadzić do podważenia zaufania społeczeństwa do rządu, organów, takich jak siły zbrojne i policja. Doprowadzić do warunków dogodnych do potencjalnego prowadzenia agresji na terytorium Polski” – powiedział.

Zaznaczył jednak, że podobne działania nie zawsze poprzedzały otwarte konflikty.

„Tego typu działania niekoniecznie zawsze poprzedzały konflikty zbrojne. Jeszcze raz podkreślam: najważniejsza dzisiaj jest nasza postawa, nasza reakcja” – wskazał.

Zapewnił, że jesteśmy w stanie na różne sposoby odpowiedzieć na zagrożenie. „Jeszcze raz podkreślam: najważniejsza dzisiaj jest nasza postawa, nasza reakcja” – podkreślił Szef Sztabu Generalnego WP.

http://kresy.pl/wydarzenia/szef-sztabu-generalnego-wp-adwersarz-rozpoczal-przygotowania-do-wojny/

#wojna

10

@waldy33,

Kukuła to chyba ukraińskie nazwisko i to pewnie wiele tłumaczy.
@waldy33, przecież nas POPIS od lat do wojny przygotowuje. Coś nowego się dzieje? Jest szansa, że rozejdzie się po kościach jak po akcji przy próbie wysadzenia naftoportu ale teraz może zbyt mocno władzy na wojnie zależeć i pójdą na rympał.
@waldy33,
najważniejsza dzisiaj jest nasza postawa, nasza reakcja


OK, to moja reakcja:
@Alpragen,
OK, to moja reakcja


Ten obrazek pokazuje, że przemawia przez Ciebie ksenofobia.

Wysyłanie na wojnę akurat trzech Ukraińców i jednego Niemca nie można uznać za niezamierzony zabieg
No to wojna - nie będzie nam putler torów wysadzał jak nordstream!!!!!!!
@waldy33,

No to wojna - nie będzie nam putler torów wysadzał jak nordstream!!!!!!!


Masz jakieś problemy z interpretowaniem tekstu pisanego po polsku?