#wojna

O jakim obcym państwie Radzio mówi. Jak myślicie?

8

@malcolm, Pewnie jakimś nieistniejącym, wyimaginowanym, co by nikt się nie poczuł a tym samym podgrzał temat i nie narobił głośniejszej chryi.

#zdradek w może i alkus ale nie jest w naplet bity
@malcolm, problem jest złożony

1. jeszcze przed wojną wszyscy wiedzieli że chyba 20% populacji Ukrainy to etniczni raczej Rosjanie z obywatelstwem ukraińskim (o nie do końca jasnej afiliacji - czy mają wyjebane i zrobią wszystko dla pieniędzy, czy identyfikują się jako Ukraińcy i działają w interesie panstwa ukrainskiego, czy identyfikują się jako Rosjanie i zrobią to dla ideologii +paszport ukraiński jest wygodny)

2. Ukraina jako państwo również ma interes zwiększania zaangażowania Polski w konflikt - chociaż wydaje mi się to zbędne, Polska i tak jest na granicy zaangażowania (5% PKB na armię) i każde dalsze sztucznie pchanie Polski tylko wkurwi Polaków bardziej.

3. Jeżeli Rosja uważa że prowokacjami osiągnie w jakiejś formie pozytywny dla siebie skutek, to może bardzo łatwo przepierdolić temat jeżeli przedobrzą - to już nie czasy gdy mruknęli i Polska bała się mieć artylerii rakietowej.

Pułkownik Lewandowski dobrze podsumował temat: budujemy potencjał do zadania takich strat Rosji aby im się nie opłacało, ale z drugiej strony robimy co możemy aby nie podążać ścieżką ku wojnie - Rosja ma sobie finalnie dać spokój na kierunku europejskim i sobie ew. podbijać azjatów (nie żebym był ok z tym, po prostu Polska jest pierwsza, potem dopiero państwa kaspijskie)
>to już nie czasy gdy mruknęli i Polska bała się mieć artylerii rakietowej.

@kusanagi, Niby tak,ale to wcale nie tak dobrze. Zjeby/obcy agenci rządzący u nas rozwalą ze dwie dyskoteki w moskwie albo petersburgu z przypadkowymi gopnikami i ruskimi szonami a jak będą mieć szczęście to pół wieżyczki Kremla czy tam ten mur albo inny płot pod którym chowali tam "zaszczytnie" komuchów - a ruscy w odpowiedzi odparują nam Warszawę albo i Kraków z kilkoma milionami ludzi.

Tego sprzętu to u nas jest dość,żeby ruskich porządnie wkurwić,ale ani nie wystarczy go do prawdziwej wojny konwencjonalnej ani nawet do obrony przed pierwszym uderzeniem ruskich gdy będą już wkurwieni i postanowią nas "tylko porządnie nastraszyć" (i niechcący śmiertelnie znokautują).
@kusanagi,

1. jeszcze przed wojną wszyscy wiedzieli że chyba 20% populacji Ukrainy to etniczni raczej Rosjanie z obywatelstwem ukraińskim


Wszyscy niby wiedzieli poza propagandą banderowskiego reżimu z Kijowa. Tam nieodparcie królował pogląd, że nie było żadnego powstania Noworosjan w DNR i ŁNR. Bandery grzmiały, że tam nie ma żadnych Rosjan a są okupowani przez wojsko Putina rdzenni Ukraińcy i należy odbić te ziemie, by uwolnić biednych Ukraińców spod jarzma Rosji. Taki bełkot uprawiała Upadlina banderowska przez 8 lat i kolejne lata wojny tylko kontynuowały ten bełkot z Kijowa. Każda wzmianka, że Rosjanie z obwodu chersońskiego i zaporoskiego popierali wejście Rosji, Rosjanie na Krymie w całości poparli przyłączenie Krymu do Rosji i referendum dało 97% poparcia dla Rosji, wszystkie te prawdy wywoływały kwik histerii banderowskiej, że to nieprawda, tam są okupowani Ukraińcy i trzeba ich wyzwalać.

A nagle okazuje się, że przyjeżdżają miliony niby-Ukraińców. W Polsce Ukraińcy z Akcji Wisła z banderowskim kwikiem odrzucają wniosek Berkowitza z Konfy by sprawdzać choćby karalność tych wjeżdżających Ukrów (dałoby się uniknąć ostatniego sabotażu), Ukraińcy z Akcji Wisła z banderowskim kwikiem odrzucają ostrzeżenia by nie wpuszczać wszystkich którzy chcą wjechać na ukraińskim paszporcie. A dziś nagle zmiana wajchy.

- Wicie, rozumicie, banderowcy rozumieją, że połowa Ukraińców to nie są Ukraińcy ale Rosjanie i wy, Lachy, sami sobie wpuściliście potencjalnych terrorystów rosyjskich.

każde dalsze sztucznie pchanie Polski tylko wkurwi Polaków bardziej


Nie ma co rżnąć głupa. Obcy czynownicy z Chazarów i Ukrów z Akcji Wisła chcieliby, aby w Polsce szalał wojenkomat z łapaniem niewolników na wojnę by wysyłać złapanych w okopy Donbasu. Nędznicy banderowscy i chazarscy nie boją się wkurwienia Polaków, bo wiedzą, że wkurwienie Ukraińców przebiega łagodnie i każdy niewolnik ukraiński najpierw dostaje kopa w twarz i w piszczele, by wchodził do suki wojenkomatu, potem dostaje tortury na poligonie w koszarach by nie prostestował przeciw wysłaniu przymusowemu w okopy, a na koniec oddziały zaporowe mówią niewolnikom ukraińskim, że każda ucieczka na stronę Rosji skończy się zabiciem przez oddziały zaporowe i przez artylerię ukraińską.

Jeżeli Rosja uważa że prowokacjami osiągnie


Chyba że każda prowokacja to prowokacja banderowska, a to już zmienia postrzeganie.

ale z drugiej strony robimy co możemy aby nie podążać ścieżką ku wojnie


Brednie. Kilka lat wkurwiania Rosji, która nie miała ŻADNYCH złych relacji z Polską i z Polakami przez ostatnie 30 lat. I to ma być "niepodążanie ścieżką ku wojnie". Oszuści mogą taką propagandę tłoczyć na swoim Wołyniu ale nie dla Polaków.
@malcolm, obstawiałbym któryś z tych, który nas wielokrotnie napadał w swojej historii.
@Socjaldemokrata, Ukraińcy podczas rzezi wołyńskiej niemal codziennie kogoś zabijali. Jak nie codziennie to co tydzień. Liczy sie? Liczy! Dodaję do listy odpowiedzi na zagadkę 🤷🏼‍♂️
@malcolm, o swojej ojczyźnie czyli małej brytanii