Widać zabory - moment włączenia europy wschodniej w zachodni system ekonomiczny oparty na gonieniu pieniądza i wskaźników a nie na zabezpieczeniu fundamentów egzystencji narodu/rodzin (ojciec pracuje, matka rodzi i wychowuje dzieci). Tak, jest jeszcze czynnik światopoglądowy (rewolucja seksualna) - to po prostu dwa ataki które dały mocny efekt synergiczny - obydwa ataki sprzedane pod postacią "emigracja to nie dramat, a szansa" #pdk Podejrzewam że niektóre zachodnie kraje mają znacznie bardziej udupioną demografię - Szwecja/Francja wlicza każdego.

Pytanie proste: po co narodowi taka ekonomia która go wyniszcza i w przewidywalnej perspektywie postawi w tragicznej sytuacji?

11

@kusanagi, to bardzo złożone.15 rodzin rządzi całym światem.Doszły one do wniosku, że 7 mld ludzi to za dużo, nie do wyżywienia, itp. że ma przetrwać tylko 500 mln ludności. Stąd zachodni styl życia, ekonomia zagłady, wprowadzanie nowych wzorców i lewactwo. Mieszanie kulturowe, wywoływanie konfliktów, bo kto chce budować rodzinę na długi czas jak co chwila jest niepewność i zagrożenie (plandemia,zielony wał,ects,wysokie ceny energii,pakt imigracyjny). Mieszając europejczyka z wysokim iq będącym średnią klasą i biednym murzynem mającym iq 80 tworzy się plemię głupie na tyle że można nim rządzić i sterować, mądre na tyle aby wykonywać proste prace.Dodajmy do tego złowrogie przesłanie prezesa Nestle który powiedział że woda powinna być płatna, a nie powinna być prawem każdego człowieka na ziemi i masz odpowiedź.
@kusanagi, to głównie efekt ubezpieczeń emerytalnych, po co mieć dzieci skoro będę miał emeryturę. W krajach gdzie system emerytalny dobrze nie funkcjonuje dzietność jest wysoka.
@szymonpl, emerytury funkcjonowały od Bismarcka, mogły się dorzucić do efektu ale samodzielnie to nie miało takiego wpływu.

Np. mamy raczej kombinację i synergię

1. zmiana ekonomii z "gospodarki dającej rację bytu ludności" na gonienie PKB

2. rewolucja seksualna kobiet i hipergamia (nadzieja że chwycą top8-9 faceta i zderzenie z ścianą po 25)

3. pchanie kobiet na uczelnie i do "robienia kariery" - 2 skutki: wirtualne PKB i bezdzietne stare panny

4. system emerytalny

5. państwo opiekuńcze

6. lewicowe media - kółko wzajemnego potwierdzenia że "robią dobrze (aż nie będą za stare)" - a już na pewno zakaz zgromienia witaminek i próby doprowadzenia do porządku jako "faszyzm/patriachalizm"

7. psiecka/kotecka jako zamiennik dzieci do stłumienia instynktu macierzyńskiego kobiet

8. kurwienie dzieci - edukacja seksualna aby przełamać tą 1 barierę i już małe dziecko zaznajomić z konceptami jak "dziewictwo = fuj" i "seks jak szklanka wody"
@kusanagi, w czarnej Afryce wszystkie te mechanizmy też występują ale to właśnie, brak "godziwych" emerytur powoduję eksplozje demograficzną.
@szymonpl, tam akurat sztuczne pompowanie pomocy humanitarnej (żywność i leki) + ogólny bezsens robienia czegokolwiek, bo korupcja elit afrykańskich + zachodnie korporacje oraz oczywiście legendarny afrykański iq gdzie robienie czegokolwiek poza "dzisiaj" jest poza horyzontem intelektualnym - zwierzęta też mnożą się bez ograniczeń jak dasz im nieograniczony dostęp do pożywienia.

W ogóle to absurdalne że afryka aby się wyżywić bazuje m.in. na Ukrainie i Rosji