Ameryczka pierdoli jak to Wenezuela bogata, ale bieda wokół, no to oni wezmą te wszystkie złoża i mądrze rozdysponują, lokalsi będą szczęśliwi, tak samo jak usraelskie firmy.

To w takim razie Putinowi szkoda wukraińskich czarnoziemów i bogatych kopalni w Donbasie, bo tylko leżą odłogiem i się marnują, a tak przy pomocy Rosji na nowo zyskają na znaczeniu a i okoliczni Wukraińcy swoje zarobią

#swiat #wojna

10

@JFE, Tu dochodzi jeszcze wspanialy element kapitalistyczny, czyli skapywania. Ameryka na takim interesie wychodzi znakomicie, bo ropy nigdy dość, a i Wenezueli COŚ skapnie. Awansują z poziomu bidy absolutnej do poziomu, na który wolno im się wdrapać, czyli może laskawie Meksyku i będą mogli zostać tym, czym Polska dla Niemiec.

<Hurraaaaaaaaaaaaaaa>!
@JFE, Złoża i ropa są drugorzędne (w mojej opinii). Głównie chodzi o przesunięcie linii konfliktu z Chinami i Rosją na swoje podwórko, bo przy dzisiejszym polu walki (rakiety i drony) wojna na Pacyfiku to dla USA prawie pewna porażka. Czas działa na korzyść Chin i marginalizuje USA, które już są w pułapce Tukidydesa i próbują zmienić miejsce pola walki.