#wojna

Mnóstwo mediów cytowało sondaż, że 68% Polaków obawia się wciągnięcia Polski w wojnę. Nigdzie nie widziałem, żeby pytali Polaków o zdanie na temat tego przez kogo zostaną wciągnięci w wojnę. Nikogo to nie interesuje?

14

@dlabeki, nie trudno dostrzec, że Rosja jest jedynym europejskim krajem, który wciąga w wojnę inne europejskie kraje. Miejmy nadzieję, że im się to nie uda.
@Socjaldemokrata, Więc takie proste pytanie : 1. Rosja, 2. Ukraina 3.Anglia, Francja, Niemcy 4 USA 5. Rząd dałoby 100% na 1?
@dlabeki, Niby jak Rosja miałaby nas wciągać do wojny, skoro na początku wojny zbanowano w Polsce wszystkie rosyjskie media? Ludzie wiedzą tylko tyle ile im główne media przekażą, a żadne z nich nie są rosyjskie. Internet to niszówka liczą się tylko giganci.
@Socjaldemokrata, a w wojnę z kim miała by nas wciągnąć Rosja?

Zasadniczo masz rację w tej kwestii, że gdyby Rosja wciągnęła nas w jakąkolwiek wojnę np z Czechami, z Litwą albo z Niemcami, to byśmy przestali pomagać Ukrainie i dla Rosji było by to korzystne...

Tylko czy naprawdę uważasz, że istnieje realne ryzyko wybuchu takiej wojny?

Bo ludzie obawiać się mogą tylko czegoś co uważają za realne ryzyko.

Czy nie jest bardziej prawdopodobne, że to Anglia albo Francja wciągną nas w jakąś wojnę?

A już w szczególności Ukraina która cały czas aktywnie próbuje nas wciągnąć w wojnę z Rosją, czy nie jest prawdopodobnym, że za którymś razem może się to jej udać?
@Socjaldemokrata,
Rosja jest jedynym europejskim krajem, który wciąga w wojnę inne europejskie kraje


Brednie chazarsko-banderowskiej propagandy.

Czy to Rosja zasponsorowała 5 mld USD przekazane przez ukro-Żydówkę Victorię Nuland na rozwalenie dwunarodowej Ukrainy 12 lat temu? Czy to Rosja wciągnęła banderowców w dokonanie zamachu stanu na legalnego prezydenta Janukowycza za to, że był wybrany głosami prorosyjskiej części obywateli dawnej Ukrainy, gdy agresywne odpady moralne z banderów uznawały z właściwą jedynie banderowską część obywateli Ukrainy? Czy to Rosja dokonała pierwszych zbrodni w Odessie 2 maja 2014, a potem w Mariupolu 9 maja 2014 za to, że śmieli protestować przeciw zamachowi stanu z majdanu?

Czy to Rosja dokonywała przez 8 lat kolejnych zbrodni na tysiącach bombardowanych przez Ukrainę cywilów z dawnych obywateli Ukrainy za to tylko, że poparli powstanie separatystyczne w DNR i ŁNR? Czy to Rosja łamała przez 7 lat pokojowe Postanowienia Mińskie? Czy to Rosja rozpoczęła 16 lutego 2022 nawałę artyleryjską na DNR i ŁNR celem odbicia tych niedużych terenów niecałych 3% powierzchni dawnej Ukrainy? Czy to Rosja łapie miliony swoich obywateli w polowaniach na męskich niewolników celem wysyłki złapanych niewolników na śmieć w okopie za majaki reżimu?