@pentakilo, albo walczymy z równouprawnieniem kobiet albo nie? Pewnie kukoldowo - szczególnie w obecnej prawackiej nowomowie - to zabrzmi ale kobieta musi być pod kloszem gdyż to wynika w lini prostej z męskich instynktów obrony kobiety i wynikających z tego ról społecznych. Konserwatyzm czy liberalizm?
Alimenty cza płacić. Dziecko niczemu nie jest winne. W mojej prywatnej opinni uchylanie sie od alimentów lub kombinowanie żeby jak najmniej zapłacić jest co najmniej nie honorowe.
@rencista, no kurwa, honorowo to jest się wyhuśtać, bo nie ma się za co żyć, kiedy sąd przyklepie za wysokie alimenty lub straci się zdolność finansowo, albo pójść pierdzieć w pasiak 👍🏻
@pentakilo, sąd nie przyklepuje za wysokich alimentów. Zawsze wypośrodkuje żeby i dla ciebie było i dziecko zadowolone. Najwyżej sie status materialny troche obniży ale bez przesadyzmu, że chłop bedzie o huśtańce myślał. Takie rzeczy to już chyba bardziej jak masz zabrany kontakt z dzieckiem i powstaje trauma.
Ci co idą w pasiaki za alimenty to 99% ci co sie uchylają.
@rencista, różne opowieści czytałem i nie napawały optymizmem. Jeśli były prawdziwe, to nie dziwi mnie, że niektórzy honorowo woleli nie znosić cierpienia.
Po co powtarzasz jakieś kłamliwe i nic nie wnoszące hasła oszustów masońskich typu "równouprawnienie kobiet". Przecież sam koncept powtarzany przez miliony idiotek i propagandzistów to oczywista bzdura.
Od kilku dekad płcią dyskryminowaną przez ideologię marksistowskich szmat promowaną przez oszustów masońskich, są mężczyźni. Wyłącznie mężczyźni są prawnie dyskryminowani w bardzo wielu dziedzinach życia społecznego w cywilizacji wiedzionej na zatracenie przez oszustów masońskich - wyznawców zła.
Dziecko niczemu nie jest winne. W mojej prywatnej opinni
Dziecko w normalnych rodzinach kosztuje tylko tyle, ile kosztuje jego wyżywienie (kilkaset złotych) i ubrania. Cała reszta kosztów w pełnych rodzinach nie zmienia się. Rodzina czy to bezdzietna czy wielodzietna też ma podobny metraż mieszkalny. Dorośli i w jednym, i w drugim przypadku korzystają z samochodów.
@rencista, Nikt nie postuluje aby nie płacić alimentów. Problem jest jednak w systemie, który nastawiony jest wyłącznie na ochronę kobiet. Dziś mężczyzna decydując się na dzieci, daje kobiecie władzę nad własnym losem, bo ta wie, ze w razie rozwodu sąd jej przyzna opieką nad dziećmi i alimenty. Tak więc kobieta w przypadku rozwodu nie ryzykuje niczym. Zyskuje pełne bezpieczeństwo finansowe. Natomiast w przypadku mężczyzn alimenty są ustalane na tak wysokim poziomie, że pozostają mu grosze na przeżycie, a w sytuacji jakiegoś potknięcia (starta pracy, choroba) wpada on w spiralę zadłużenia, z której nie ma nigdy wyjścia i pozostaje mu praca na czarno. O wiele lepszym rozwiązaniem byłyby alimenty na poziomie nie rujnującym mężczyzny, a tym kobietom, którym brakuje na utrzymanie dzieci, powinna pomagać opieka społeczna. W sytuacji zapaści demograficznej nie można posiadania dziecka sprowadzać do większego ryzyka finansowego niż kredyt hipoteczny bez poduszki pieniężnej, a potem się dziwić, ze ludzie nie chcą zakładać sobie pętli na szyję.
Chodzi o to, że sąd takich alimentów nawet nie może zasądzić. A po drugie nie jęczta. Przeciw aborcji to pierwsi, a jak dziecko jest to zaraz wynajdywane problemy.
@rencista, Zobaczymy kto będzie jęczał, jak z braku dzieci powtórzą się u nas rozwiązania z państw zachodnich, czyli państwo będzie obcinać emerytury i renty Polakom, by zaspokoić rosnące potrzeby kolorowych darmozajadów.
rencista
0
Alimenty cza płacić. Dziecko niczemu nie jest winne. W mojej prywatnej opinni uchylanie sie od alimentów lub kombinowanie żeby jak najmniej zapłacić jest co najmniej nie honorowe.
pentakilo
0
rencista
-1
Ci co idą w pasiaki za alimenty to 99% ci co sie uchylają.
Piniondze to tylko piniodze.
pentakilo
0
DarrDarek
0
Po co powtarzasz jakieś kłamliwe i nic nie wnoszące hasła oszustów masońskich typu "równouprawnienie kobiet". Przecież sam koncept powtarzany przez miliony idiotek i propagandzistów to oczywista bzdura.
Od kilku dekad płcią dyskryminowaną przez ideologię marksistowskich szmat promowaną przez oszustów masońskich, są mężczyźni. Wyłącznie mężczyźni są prawnie dyskryminowani w bardzo wielu dziedzinach życia społecznego w cywilizacji wiedzionej na zatracenie przez oszustów masońskich - wyznawców zła.
DarrDarek
0
Dziecko w normalnych rodzinach kosztuje tylko tyle, ile kosztuje jego wyżywienie (kilkaset złotych) i ubrania. Cała reszta kosztów w pełnych rodzinach nie zmienia się. Rodzina czy to bezdzietna czy wielodzietna też ma podobny metraż mieszkalny. Dorośli i w jednym, i w drugim przypadku korzystają z samochodów.
stawo73
0
rencista
0
Chodzi o to, że sąd takich alimentów nawet nie może zasądzić. A po drugie nie jęczta. Przeciw aborcji to pierwsi, a jak dziecko jest to zaraz wynajdywane problemy.
stawo73
0