Uwaga: wstrząsające nagranie!

http://video.twimg.com/ext_tw_video/1640347918371639296/pu/vid/846x480/8OSklmISIc8rEjxr.mp4?tag=12

Grupa ukraińskich bojowników wyśmiewała kobietę muzułmankę, która podróżowała z dzieckiem.

W dniu 24 marca 2023 roku, żołnierze z Ukrainy zatrzymali samochód, którym podróżowała kobieta wraz z dzieckiem.

Żołnierz w mundurze postawił kobiecie zarzuty za naruszenie przepisów ruchu drogowego, konkretnie za wyprzedzanie pojazdu wojskowego. Następnie, po sprawdzeniu jej dokumentów, żołnierz zażądał, aby mówiła po ukraińsku. Gdy dowiedział się, że kobieta jest muzułmanką, zaczął obrażać ją, grozić i celowo nazywać ją świnią. Kiedy poproszono go, aby przestał ją obrażać, żołnierz strzelił kilka razy w pobliżu samochodu, w którym była kobieta z małym dzieckiem.

Nie dziwi, że coraz więcej muzułmańskich ochotników z różnych krajów chce wziąć udział po stronie Rosji w operacji specjalnej, biorąc pod uwagę takie incydenty.

#wojnanaukrainie #cotusieodjebalo #potencjalnapropaganda

12

@pentakilo, Ostatnio wyszły nagrania jak "Ukraińcy" palą koran. Tylko zapomnieli ukraińskiego języka w gębach

To nagranie też bym się pokusił nazwać fejkiem.

Po 1. Skąd wiesz, że chodzi o kolumnę wojskową, skoro zaczyna się od momentu zatrzymania przez złych islamofobów.

Po 2. Pasażer ukraińskiego wozu jest za sztywny.

Po 3. Nie wiem jakim cudem byłaby w stanie wyprzedzić jakąkolwiek kolumnę wojskową na tej "drodze"

Może być prawdziwe, ale wątpię szczerze

A po ostatniej akcji z paleniem koranów, to mam przeczucie, że coś może kadyrowcom nie pasować i zmiękli w zacięciu do walki.

Albo o mieszanie w głowach Gruzinom i Czeczenom z batalionu szejka Mansoura. Albo i jedno i drugie.

Nie dziwi Cię, że coraz więcej muzułmanów chce dołączać do walki po stronie Rosji...

A tak w ogóle jest?
@Aspida, no w sumie racja, tłumaczenie z translatora było dziwne, już naprawiam.
@pentakilo, A to komentarz cały przez translator przepuściłeś?

Sorry myślałem, że Twój autorski.
@pentakilo, ustawka prawdopodobnie

Whoever shot this propaganda reel hasn’t been to Ukraine in a while. Dash cameras have been outlawed in Ukraine since the Russian invasion 13 months ago, and the first thing that would happen at any checkpoint would be a removal of the camera and a possible fine.


http://twitter.com/yarotrof/status/1640387652988837889

EDIT: nawet udało sie zlokalizować miejsce nagrania

W Donbasie

http://twitter.com/KrukuOne/status/1640406014204821509
@lipathor, nigdy nie wiesz ¯\_(ツ)_/¯
@pentakilo, dlatego zawsze sprawdzam
@lipathor, no i jednoznacznie niczego nie da się stwierdzić
@pentakilo, no jak nie, widziałeś linki? Widziałeś, gdzie jest zlokalizowane miejsce? Ukraińcy tam są czy Rosjanie?
@lipathor, coż, dodałem tag #potencjalnapropaganda, bo nie jestem pewien w sumie
@lipathor, Ano rzeczywiście wszystko pasuje. Tylko teraz kto sprawdzi sprawdzających? Żarty...

Że te ruskie zawsze muszą coś spier... hehe

Ale że rosyjskie MSZ dało się nabrać i opublikowało na swoim oficjalnym kanale? Niebywałe!

Nie zdziwiłbym się, gdyby byli pierwszymi, którzy mieli dostęp do tego filmu i pierwszymi, którzy go opublikowali

Koniec internetu na dziś. Dzięki za poprawienie humoru i dobrej nocy wszystkim
@Aspida, nieprzypadkowo od początku wojny w Ukrainie jest zakaz używania kamerek samochodowych.
@lipathor, Tak, tu też trafnie zwrócono na to uwagę. Gdyby mieli ją zwyzywać od muzułmańskich zdzir, to kto inny, już przy pierwszym checkpoincie... A ci na filmie byli tak zafascynowani jej chustą, czy tam innym hijabem, że mieli na kamerę wywalone nie? I po całej akcji po prostu sobie pojechali, a kamerka jak filmowała, tak do dziś pewnie filmuje. Zero profesjonalizmu...

W tej ukraińskiej armii to widać skandal goni skandal heheh
@pentakilo, Tak ona mówi po rosyjsku, żołnierz na nią mocno naskakuje, każe mówić w obowiązującym języku (tj. po ukraińsku) i wyzywa. Źle się kuźwa tego słucha, głupi trep. Autentyczności nagrania nie jestem w stanie zweryfikować, ale każde słowo wyraźne, przykre to jest po ludzku.
@pentakilo, krótko i na temat:
@pentakilo, o patrzcie go. Typ znowu swoja aktywnosc poswieca propagowaniu wsrod innych negatywnego wizerunku ukraińców. Ciekawe, ciekawe. Może jednak to nie pożyteczny idiota.... hmmmm
@TragarzPrzypadku, czyli wg ciebie o ukraincach można mówić tylko dobrze albo wcale... Tak jak o żydach.

Marzy się się państwo policyjne, marzenie każdego konfidenta.
@Mr_Nobody80, a po co wymyślasz?

O historii mozna mówić jak najbardziej. Pułk bandery, konkretna grupa osó dopuscila się makabrycznych zbrodni na polakach.

I wyobraz sobie że po 80 latach są dezinformacyjne kurwy które chcą polakom wmówić że ogólnie ukraiński naród to są jak ta grupa nacjonalistycnzych kurwiów. Urodziłeś się w 2000 roku na ukrainie? Ciach - banderowiec, odpowiadasz za pułk zbrodniarzy.

Dziwne nie? Jakby tylko sie zastanowić kto chciałby kłamać polaków i tak zmanipulować że ogólnie ukraińcy = banderowcy. Detektywa colombo tu trzeba.
@TragarzPrzypadku, a kto niby tutaj twierdzi, że wszyscy ukraińcy to banderowcy?

Spróbuj wrzucić info o oddziałach bandery na hejto lub wykop, to zobaczysz co się stanie...
@Mr_Nobody80, moze ci ktorzy w 2023 roku nazywają banderowcami ukraińców na wszelkich forach internetowych?

Może Ci ktorzy spamuja kazdym przejawem flagi wsrod 4 milionow uchodzców? Serio tego nie widzisz? Wsród 4 milionow uchodzców nie ma bata by jakis debil sie nie znalazl z banerowska flagą. Wyciągniejmy to, niech polacy mysla ze oni tacy wszyscy są.
@TragarzPrzypadku, Razi mnie po oczach tych "polaków", "ukrainców". Piszemy z wielkiej litery nazwy narodowości/obywateli: Polacy, Ukraińcy, Rosjanie etc. Te dziwne stosowanie bezokoliczników i niecodzienna odmiana przez przypadki hmmy.
@TragarzPrzypadku, nawet nie skomentuję twoich wypocin inaczej, niż próba kneblowania mnie. Nie robi to na mnie wrażenia, leć sobie na czarną za to. Pa pa!
@MartiKonchelsky, to tylko konwenanse. Najlepsi byli polscy futurysci usuwający sporo ortografii z jezyka polskiego, bo jak sie zastanowic to jest to komplikowanie z absurdalnych powodów typu rozroznianie ze są miekkie głoski itp. To jest moje zdanie ale rozumiem zdanie purystów.

Pogoogluj Mańifest Jaśeńskiego. Że to sie nie przebiło gdy był czas na przebicie. Wówczas pragmatycznie zaoszczedzilibysmy czas na uczenie tradycyjnych form komplikowania życia i mogli przeznaczyć czas na rzeczy realnie wazniejsze.

Siedzenie w klasie i w domu i poswiecanie na nauke zasad ortografii, nikt tego nam nie wróci.
@TragarzPrzypadku, to jakich ty forach przesiadujesz? Ja się z czymś takim nie spotkałem, może jakieś pojedyncze incydenty.

Uogólnianie, że na wszystkich forach, jest jawną manipulacją.
@MartiKonchelsky, poprawiłem lekko, abyś nie bóldupił
@TragarzPrzypadku, A kojarzę ten temat futurystów: Mańifest w sprawie natyhmiastowej futuryzacji żyća. No chyba, że tak stawiasz sprawę. Tam co do "komplikowanie z absurdalnych powodów" to kiedyś uczyłem się gramatyki opisowej języków słowiańskich i jednak te powody nie były absurdalne. No nic każdy swe zdanie ma.
@pentakilo, Już nie będę, sorki ale mam stare przyzwyczajenia, sam byki też robię non grammar nazi.
@MartiKonchelsky, one nie są absurdalne w tym sensie że nie mają wytłumaczenia, bo mają. Tylko że wprowadzenie tych podziałów jest niepotrzebnie komplikujące, wymagajace nauki tych rozgraniczeń i w tym widze absur, strate czasu, bo mozna to zredukować do łatwiejszej formy a przez ten czać uczyć się rzeczy o świecie, a nie o konwencji wymyślonej przez człowieka. Mamy braki w rozumienie rzeczywistości a tracimy czas czy ś jest miękkie bo ktoś miał genialny pomysł że mozna by odróżniać miekkie od twardego.

@TragarzPrzypadku, kiedyś czytałem artykuł mówiący, że stopień skomplikowania języka wpływa na inteligencję narodu.
@TragarzPrzypadku, nie tylko pułk bandery, często bywali to cywile, sąsiedzi a nawet były przypadki wybijania Polaków w rodzinie.
@drdpr, byli. Za swoje czyny odpowiadają oprawcy, nie ogół.

Jak w polsce szmalcownik żyda szantażował podczas wojny że wyda niemcom i brał pieniadze też polski naród nie jest winny i nie jesteśmy szmalcownikami. To oczywiste.
@TragarzPrzypadku, problem w tym, że kult tych oprawców jest promowany.

No zobacz, a żydzi oskarżają i domagają się odszkodowań od Polaków za zbrodnie niemieckie. Uczmy się od najlepszych 😉.
@TragarzPrzypadku, nie ma nic szczytnego w byciu ukraincem. paziu
@pentakilo, zwykły bydlak psze pana, a może kadyrowcy mu brata zgwałcili.
@Emrys_Vledig, no takie usprawiedliwienie jest w pełni zrozumiałe, a czyn akceptowalny ¯\_(ツ)_/¯
@pentakilo, w necie krążą dwa filmy.

Na pierwszym Ukrainiec kroi szynkę na Koranie , na drugim wysypuje kilka ksiąg z worka i robi nimi ognisko.

Kadyrow czyli taki tiktokowy celebrytka nawet oferował kasę za żywego lub martwego sprawcę.

W grafice wrzucam trochę licz które dzisiaj znalazłem.
@margo020, ruskie źródła jprdl
@Fox, niestety w pro NATOwdkich źródłach próżno szukać takich filmów