@pentakilo, jedną beczkę piwa już w piwnicy na leżakowaniu trzymam. Jutro nastawiam kolejne wiadro. Pewnie i za jakieś bimbry się wezmę jak tak dalej pójdzie.
@Emrys_Vledig, Szacunek, ja juz od dawna planuje prosic ojca (79lat) - zeby przekazal mi tajemna wiedze destylacji, ale nie mow o tym na glos, bo nawet na swoj uzytek to nielegalne
Piwa wina nalewki tak - pod warunkiem ze bazuja na zakupionym z akcyza spirycie (nalewki ofc).
Niestety destylacja alko jest calkowicie nielegalna - tez przez wiele lat myslalem ze na wlasny uzytek mozna
Tzn. oczywiscie ze mozna i jak najbardziej popieram - tylko sie nie chwal
"Tematyka ta zawsze rozpala umysły żądnych alkoholu w swojej najczystszej, niemalże doskonałej formie 🙂 Dobrych wieści jednak nie mam. Wbrew rozlicznym mitom (nie, „…kolega policjant mówił, że wolno dla siebie…” nie jest żadnym źródłem prawa). Produkcja alkoholu etylowego, bo z tym zdarzeniem mamy formalnie do czynienia, nie jest prawnie dopuszczalna, nawet na użytek własny. Ustawodawca zwyczajnie nie przewidział zwolnień dla tego typu produkcji na użytek własny. Nie ma zatem żadnego przepisu, którym można podpierać rzekomą legalność bimbrownictwa."
ps. Tate trzeba meczyc - po pierwsze primo - sprawi mu to radosc,
po dugie primo - wytlumaczy dokladnie wszystkie elementy klockow lego, ktore kiedys odziedzicze
kamikaze2
5
dsol17
0
Raz piłem nawet zrobioną z stopionych cukierków (nie,nie była z Podlasia tylko z innego regionu)
motomax
2
http://youtu.be/ugDAOvcEjLg?si=gj5JHrOPadRus1X_
Emrys_Vledig
3
pentakilo
1
3_Demon
3
Emrys_Vledig
0
3_Demon
5
Piwa wina nalewki tak - pod warunkiem ze bazuja na zakupionym z akcyza spirycie (nalewki ofc).
Niestety destylacja alko jest calkowicie nielegalna - tez przez wiele lat myslalem ze na wlasny uzytek mozna
Tzn. oczywiscie ze mozna i jak najbardziej popieram - tylko sie nie chwal
"Tematyka ta zawsze rozpala umysły żądnych alkoholu w swojej najczystszej, niemalże doskonałej formie 🙂 Dobrych wieści jednak nie mam. Wbrew rozlicznym mitom (nie, „…kolega policjant mówił, że wolno dla siebie…” nie jest żadnym źródłem prawa). Produkcja alkoholu etylowego, bo z tym zdarzeniem mamy formalnie do czynienia, nie jest prawnie dopuszczalna, nawet na użytek własny. Ustawodawca zwyczajnie nie przewidział zwolnień dla tego typu produkcji na użytek własny. Nie ma zatem żadnego przepisu, którym można podpierać rzekomą legalność bimbrownictwa."
ps. Tate trzeba meczyc
po dugie primo - wytlumaczy dokladnie wszystkie elementy klockow lego, ktore kiedys odziedzicze
po trzecie primo - jego wyrob jest perfekcyjny