@Andrzej_Zielinski, los galaktikos kompanieros

Tak właśnie Andromeda najedzie Ziemie.
@rencista, Wydaje się że dwie galaktyki pełne gwiazd podczas zderzenia będą powodować masowe kosmiczne kataklizmy. Ciekawostką jest to że jednak nie. Istnieje bowiem coś takiego jak "odległości kosmiczne".

O ile samo oddziaływanie grawitacyjne może powywalać i zniekształcić obie gromady gwiazd o tyle prawdopodobieństwo zderzeń między gwiazdami czy tez planet jest niskie.