@reflex1, po plakatach wnoszę, że to skrajne lewactwo idzie

"""Ani pokoju między klasami, ani wojen między narodami!”""

lekko głupio iść obok
@Dps, Tam byli wszyscy. I Antifa i Blackblock i feministki i komuniści i pro Palestyna i w chuj innych. Tam było jakie 25k ludu. I wiadomo że prawie wszyscy z lewej strony.
@reflex1, no, wiadomo, tym z prawej by nikt nie pozwolił na jakies demonstracje
@Macer, Akurat w GE rządzi prawica.
@reflex1, czym sie objawia wedlug ciebie ta ich „prawicowość”?

po drugie, miasto genewa raczej nie ma nic do gadania jesli chodzi o G7
@Macer, Miasto może i nie ale kanton już tak. Szwajcaria to państwo federalne i tu kantony (a nawet gminy) mają dużo do powiedzenia.

I widzę że kolejny, który ma podejście co wszystko na lewo od Korwina i Brauna, to lewactwo.😉 W parlamencie kantonalnym rządzi prawica. UDC, MCG, PLR i LJS to wszystko prawa strona. Niektóre bardziej centrowe ale nadal po prawej stronie.
@reflex1,

>I widzę że kolejny, który ma podejście co wszystko na lewo od Korwina i Brauna, to lewactwo

to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Konkretnie – czym się objawia „prawicowość” kantonu genewskiego?
@Macer, Tym że partie prawicowe mają większość w parlamencie kantonalnym? A czym innym ma się objawiać? 🤷‍♂️
@reflex1, zadałem konkretne pytanie: po czym uznajesz że te partie są prawicowe? odpowiesz mi czy nie?

nie mam pojecia na temat szwajcarskiej polityki i jestem ciekawy.
@Macer, Bo są określane jako partie prawicowe? Bo sami się tak określają? Wejdź sobie na ich strony albo na wiki, to przeczytasz ich programy. Toż teraz z AI Ci wszystko przetłumaczy. Nie chce mi się rozpisywać o każdej. Jedna to Genewa dla Genewczyków (to akurat genewska partia, która istnieje tylko tutaj), druga Szwajcaria dla Szwajcarów (to ta od ostaniej inicjatywy „nie dla 10 milionów”), trzecia to biznesowa, mniej podatków, mniej biurokracji, a czwarta to jeszcze nie wiadomo, bo to nowa partia jednego kolesia z tej trzeciej. Ale wszystkie określają się jako prawica. I owszem nie jako konserwy, bo nie mają problemu ze związkami partnerskimi (bo nawet część UDC głosowała za), czy kolorem skóry. Czy PLR, czy nawet MCG nie ma problemu z migracją legalną, bo sami na tym korzystają.
@reflex1, >Bo są określane jako partie prawicowe? Bo sami się tak określają

no wlasnie to ma bardzo małą wartość, w polsce pis jest nazywany „partią prawicową”, kiedy to partia wybitnie lewicowa, na lewo od choćby PO czy SLD. dlatego pytam o konkrety, czy zrobiły kiedykolwiek coś prawicowego, np efektywnie poprawiającego dobrobyt rdzennych mieszkańców swojego regionu, pielęgnowały tradycje, przyczyniły do poprawy ogólnej moralności?
@Macer, PiS bardziej na lewo niż SLD? 😂😂😂Tak jak pisałem już na początku, dla Ciebie wszystko co nie Braun, czy Korwin, to lewactwo. Więc skończmy temat, bo dla Ciebie prawica to właśnie konserwy. Biczować pedałów, zakazać rozwodów, kobiety do rozrodu, zakaz aborcji i jeszcze przywrócić mundurki w szkołach z godłem Polski najlepiej. Ekonomia Cię w ogóle nie interesuje. Tylko kwestie społeczne i tzw moralność. A prawica i lewica to jednak trochę bardziej skomplikowane niż czy lubimy Murzynów, czy nie.
@reflex1, co za kuriozalna, irracjonalna reakcja. nie spodziewalem sie po tobie, zwlaszcza po tym ile tu czasu spedziles.

>PiS bardziej na lewo niż SLD?

oczywiscie, rządy Millera byly o wiele bardziej prawicowe niz rządy pisiorów.

>Tak jak pisałem już na początku, dla ciebie wszystko co nie Braun, czy Korwin, to lewactwo.

wymysliles to sobie, nic takiego nie powiedzialem. jesli ma istniec jakas opozycja lewica-prawica, to partie w ten sposob opisywane musza sie czyms różnić. np "Conservative party" i "labour party" w UK nie różnią się niczym, wiec nazywanie ich prawicą i lewicą nei ma sensu, podobnie PiS i PO w polsce. i tak, PO jest zdecydowanie bardziej prawicowe, bo mniej wiecej broni interesow ludzi dorobionych na przemianie ustrojowej, pis chce robic rewolucje i im zabierac a dawac proletariatowi.

>Więc skończmy temat, bo dla ciebie prawica to właśnie konserwy.

napisalem juz wczesniej czym jest dla mnie prawica. nie wiem znowu, co rozumiesz przez „konserwy”, ja akurat jestem za radykalnymi zmianami w obecnym swiecie, przyśpieszającymi postęp techniczny i przemiany społeczne.

>Biczować pedałów

po co? co w ten sposob chcialbys uzyskac? zrobic z nich męczennikow? moze ślepych i głuchych też biczować za to że są chorzy? mnie to w ogole nie obchodzi, nawet lepiej dla mnie bo mniejsza konkurencja do dziewczyn. natomiast wszelkie polityczne akcje typu parady rownosci i flagi i sciganie „mowy nienawisci” to rak okrutny. biczować należy lewackich aktywistów.

>zakazać rozwodów

jestem za likwidacją państwowej instytucji małżeństwa. niech ludzie sie dobierają jak chcą i idą do notariusza spisac umowe jaka im pasuje, czy do zwiazku wyznaniowego to uczcić, jak to wytłumaczą rodzinie to ich sprawa. nikogo do niczego nie zmuszać, i niech nikt mnie nie zmusza żebym dwóch gejów nazywał małżeństwem.

>kobiety do rozrodu

eeee no a kto ma rodzić dzieci? mężczyźni? psy?

>zakaz aborcji

oczywiście, aborcja to morderstwo i narzędzie ludobójstwa z outsourcingiem do pojedynczych ludzi

>jeszcze przywrócić mundurki w szkołach z godłem Polski najlepiej

od mundurkow śmiecia giertycha (obecnie lewak!) miałem pare lat traumę stresową. jestem zdecydowanie przeciwko. zasady ubioru dla dzieci w szkolach – okej, to juz ma wiecej sensu.

>Ekonomia cię w ogóle nie interesuje.

ależ jak najbardziej mnie interesuje. problem w tym, że żadna partia lewicowa nigdy nie poprawi ekonomii, bo zawsze wazniejsze bedzie globalne ocieplenie, przyjmowanie imigrantów, wzglednie ideologia dżender.

>Tylko kwestie społeczne i tzw moralność.

no, jest to jak najbardziej wazne, bo bez wysokiej kondycji moralnej nie mozna miec silnej gospodarki. doslownie najwazniejsze co ludzie muszą byc w stanie robic to hamować emocje, wybaczać sobie nawzajem i dotrzymywać umów. i owszem, chrześcijaństwo to postuluje, stąd tak wielki sukces cywilizacyjny Europy.

>A prawica i lewica to jednak trochę bardziej skomplikowane niż czy lubimy Murzynów, czy nie.

mam znajomych Murzynów i są spoko, ale to nie znaczy że wszyscy z afryki powinni przyjechać tutaj.
@Macer, jeden z liderów powiedział 17 lat temu, że usuwanie dzieciaka w 9 miesiącu to barbarzyństwo. Więc prawica. Poza tym w telewizji tak mówią, wiec na ch drążyć temat?

😉